Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Kolejny rekord na polskim rynku sztuki!


Anonimowy kolekcjoner zapłacił na wtorkowej aukcji Domu Aukcyjnego Polswiss Art w Warszawie 7 mln 11 tys. zł za grupę pięciu obrazów Wojciecha Fangora z lat 1961-62.

Prywatny kolekcjoner zapłacił ponad 7 mln zł za grupę 5 prac Wojciecha Fangora - na Aukcji Domu Aukcyjnego Polswiss Art w Warszawie, 11 grudnia 2018 roku. Fot. Polswiss Art

Prace artysty wyceniano przed aukcją na 4-6 mln zł. To grupa pięciu wczesnych op-artowskich prac Wojciecha Fangora, która powstała na przestrzeni 1961 i 1962 roku. Dzieła bezpośrednio odnoszą się do najważniejszej wystawy Wojciecha Fangora - "Studium przestrzeni" z 1958 roku, pierwszej na świecie instalacji przestrzennej, która wytyczyła nowy kierunek w sztuce i wpłynęła na światowy op-art, zmieniając jego postrzeganie ze złudzeń geometrycznych na złudzenia sposobu widzenia.

To kolejna rekordowa sprzedaż dzieł Wojciecha Fangora w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Pod koniec listopada obraz „M 39” zmarłego przed trzema laty malarza, grafika, plakacisty i rzeźbiarza został sprzedany na aukcji domu DESA Unicum za 4,72 mln zł.

"M 39", 1969,  fot. DESA UNICUM

SPRAWDŹ TEŻ: Op-art, z czym to się je?

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018