Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

"Absorbed by Light" - instalacja na miarę XXI wieku

“Wchłonięci przez światło” (Absorbed by Light) – rzeźba ukazująca nasze uzależnienie od smartfonów na Festiwalu Świateł w Amsterdamie. Rzeźba autorstwa brytyjskiej projektantki Gali May Lucas stanowi przeciwieństwo abstrakcyjnych dzieł, które dotychczas prezentowano podczas Festiwalu.
 

Artysta postanowił stworzyć  rzeźbę, będącą znakiem naszych czasów. W sercu Amsterdamu stanęła ławka, a na niej możemy zobaczyć trzy osoby wpatrzone w ekrany smartfonów. Pomiędzy uwiecznionymi bohaterami tego dzieła nie ma żadnej więzi, relacji czy interakcji. Ważniejsze jest to, co się dzieje na ekranie telefonu.


‒ Takie obrazy widzę każdego dnia, w parkach i restauracjach. Szczególnie zimą, kiedy noc jest dłuższa niż dzień. W poprzednich latach moje prace prezentowane podczas festiwalu były bardziej abstrakcyjne, dlatego w tym roku postanowiłem stworzyć coś, co byłoby bardziej rozpoznawalne i bardziej dosłowne ‒ powiedział w rozmowie z Design You Trust Lucas z Design Bridge.


Ciekawy jest fakt, że paradoksalnie osoby odwiedzające festiwal najczęściej umieszczają właśnie tę rzeźbę w social mediach. 

fot. designboomfot. designboom


fot. designboom

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018