Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

10 NAJLEPSZYCH FILMÓW O MUZYKACH, CZĘŚĆ 1

Są sławni, niepokorni i mają wielkie talenty. Często upadają, czasem powstają, a czasem nie potrafią się odnaleźć w blasku sławy. Ich historie to gotowe materiały na scenariusze, dlatego też filmowcy często sięgają po ich życiorysy i tworzą rewelacyjne dzieła. Zobaczcie nasze zestawienie najlepszych filmów o muzykach.Bohemian Rhapsody (2018), reż. Bryan Singer

„Bohemian Rhapsody” w reżyserii Bryana Singera to długo wyczekiwany film biograficzny o kultowym brytyjskim zespole Queen. Porywająca opowieść przybliża historię sukcesu grupy, fenomen jej niepowtarzalnej muzyki oraz jej charyzmatycznego frontmana – Freddiego Mercury’ego, który już za życia zdobył miano legendy światowego rocka. W rolach głównych występują: Rami Malek jako Freddie Mercury, Lucy Boynton (Mary Austin), Gwilym Lee (Brian May), Ben Hardy (Roger Taylor) i Joseph Mazzello (John Deacon).

mat. prasowe

“Gaga: Five Foot Two” (2017), reż. Chris Moukarbel

To intymny portret gwiazdy pop, którą zaczyna dopadać smutna proza życia. “Gaga: Five Foot Two” to dokumentalny zapis tego, co działo się w życiu Lady Gagi przez rok. Przez 12 miesięcy artystkę śledziły kamery, podczas codziennych obowiązków, rodzinnych spotkań, walki z bólem, ale przede wszystkim podczas przygotowań do wydania albumu muzycznego w 2016 roku.

mat. prasowe

"Amy" (2015), reż. Asif Kapadia

Dokumentalna opowieść o zmarłej w 2011 roku w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse. Historia dziewczyny obdarzonej fenomenalnym talentem, która w bardzo krótkim czasie stała się światową gwiazdą. Film zrealizowany z nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych, z bardzo bliska pokazujący jej zawrotną karierę, presję globalnego sukcesu, potrzebę ryzykownego życia i trudne związki z mężczyznami. 


mat. prasowe

„Niczego nie żałuję - Edith Piaf” (2007), reż. Olivier Dahan

To biografia jednej z najwybitniejszych piosenkarek wszech czasów. Śledzimy losy bohaterki od jej najmłodszych lat, przechodząc przez kolejne etapy jej życia: od trudnego dzieciństwa po dramatyczne ostatnie lata. Pełna rozmachu francuska produkcja, opowiadająca historię życia Edith Piaf, której dodatkowym atutem jest ścieżka dźwiękowa zawierająca oryginalne nagrania Francuskiej Róży. Główną rolę w filmie zagrała Marion Cotillard, która za swoją kreację zdobyła Oscara w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa w 2008 roku. Film zgarnął również nagrodę za najlepszą charakteryzację. Wcześniej zaś posypały się inne nagrody - Złote Globy, BAFTA, Cezary czy też Satelity.

mat. prasowe
 „Selena” (1997), reż. Gregory Nava

Film opowiada historię błyskotliwej kariery oraz tragicznego końca jednej z najsłynniejszych piosenkarek latynoamerykańskich - Seleny Perez. Selena to meksykańsko-amerykańska gwiazda muzyki tejano. Jej talent odkryto w bardzo wczesnej młodości. Już w wieku kilkunastu lat zaczęła wydawać płyty. w roku 1993 dostała nagrodę Grammy za album "Selena Live!". Do dziś artystka jest wielbiona na całym świecie i uznawana za jeden z największych talentów muzyki latynoskiej. W 1997 roku powstał film "Selena" z Jennifer Lopez w roli głównej, za którą piosenkarka zdobyła jedyną nominację do Złotego Globu.


mat. prasowe


ZOBACZ TAKŻE: 10 NAJLEPSZYCH FILMÓW O MUZYKACH, CZĘŚĆ 2

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018