Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Nieznani bohaterowie Zamku Królewskiego - film dokumentalny "Zamek"

Film dokumentalny "Zamek" to wyjątkowy zapis codzienności w Zamku Królewskim w Warszawie. To opowieść o wyjątkowym muzeum pokazana nie przez pryzmat wielkiej historii czy dzieł, które się tu znajdują. Twórcy postanowili przyjrzeć się pracy ludzi, którzy poświęcają się sztuce, nie tworząc jej.


materiały prasowe

Bohaterami stali się ludzie, którzy na co dzień pracują w Zamku Królewskim. Są to monterzy, konserwatorzy i strażnicy. Sześć osób, sześć zawodów, sześć niezwykłych pasji. Kamera przygląda się ich pracy w muzeum i podąża za nimi w świat ich ekscentrycznych hobby.

Będzie to film o pasji. O niezwykłych sposobach spędzania wolnego czasu, o hobby, które nadaje sens naszemu życiu. Pokażemy pracowników Zamku jako ciekawych, różnorodnych ludzi, którzy wspólnie tworzą jeden zgrany organizm. Bohaterami filmu jest siódemka nietuzinkowych  pracowników różnych działów Zamku. Będziemy mogli przyjrzeć się ich pracy oraz udać się w świat ich nietypowych pasji – – mówi Tadeusz Kabicz, reżyser filmu.

materiały prasowe


Twórcami filmu są studenci Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach. Opiekę artystyczną nad projektem Tadeusza Kabicza objął Andrzej Fidyk.
W niedzielę można obejrzeć właśnie ten film w Zamku Królewskim w Warszawie, po uprzednio dokonanej rezerwacji. Więcej informacji znajduje się na facebook'owym wydarzeniu (klik).Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018