Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Bologna Ragazzi Award dla Olgi Tokarczuk i Joanny Concejo

"Zgubiona dusza" Tokarczuk (tekst) i Concejo (ilustracje) otrzymała wyróżnienie na Targach Książki dla Dzieci w Bolonii. Bologna Ragazzi Award to jedna z najważniejszych nagród w branży dziecięcej literatury. Doceniono też polską książkę "Wytwórnik górą!".
Do konkursu zgłoszono ponad 1000 tytułów i 116 aplikacji z całego świata. Wybór nie był łatwy, ale zwycięskie książki przekonały naszych sędziów dzięki swemu pięknu, odwadze oraz innowacyjności. Składamy serdeczne gratulacje wszystkim wydawcom, autorom i tłumaczom – czytamy w komunikacie organizatorów.
"Zgubiona dusza", fot. wydawnictwo FORMAT

  "Zgubiona dusza" Tokarczuk
Pierwsza książka Olgi Tokarczuk, która mówi nie tylko słowami, ale i obrazami. To dwugłos – idąc za słowami pisarki, Joanna Concejo stworzyła równoległą opowieść, ukrytą w obrazach. Poruszająca rzecz o czekaniu, cierpliwości i uważności" - podało wydawnictwo Format, które książkę opublikowało."Wytwórnik górą!"

W kategorii "Art, architekture and design" wyróżniono książkę "Wytwórnik górą!" portugalskiej projektantki graficznej Magdaleny Matoso opublikowaną w Polsce przez Wydawnictwo Wytwórnia. "Wytwórniki" to seria autorskich zeszytów kreatywnych, książki, które są dla czytelnika zaproszeniem do rysowania.


Bologna Ragazzi Award 

To prestiżowa, międzynarodowa nagroda przyznawana co roku podczas Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii za najciekawszą pod względem graficznym i edytorskim książkę dla dzieci. 

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018