Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

BAFTA 2018 - pełna lista zwycięzców


PEŁNA LISTA NOMINOWANYCH 

BAFTA 2018 - pełna lista zwycięzców

Najlepszy film:

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” („Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”)

Najlepszy brytyjski film:

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” („Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”)

Najlepszy brytyjski debiut:

„Nie jestem czarownicą” („I Am Not a Witch”)

Film zagraniczny:

„Służąca”  („Ah-ga-ssi”)

Dokument:

„Nie jestem twoim murzynem” („I Am Not Your Negro”)

Film animowany:

„Coco”

Reżyseria:

„Kształt wody” („The Shape of Water”) – Guillermo del Toro

Scenariusz oryginalny:

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” („Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”) – Martin McDonagh

Scenariusz adaptowany:

„Tamte dni, tamte noce” („Call Me by Your Name”) – James Ivory

Najlepsza aktorka:

Frances McDormand – „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” („Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”)

Najlepszy aktor:

Gary Oldman – „Czas mroku” („Darkest Hour”)

Najlepsza aktorka drugoplanowa:

Allison Janney – „Ja, Tonya” („I, Tonya”)

Najlepszy aktor drugoplanowy:

Sam Rockwell – „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” („Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”)

Muzyka:

„Kształt wody” („The Shape of Water”) – Alexandre Desplat

Zdjęcia:

„Blade Runner 2049” – Roger Deakins

Montaż:

„Baby Driver” – Jonathan Amos, Paul Machliss

Scenografia:

„Kształt wody” („The Shape of Water”) – Paul Austerberry, Jeff Melvin, Shane Vieau

Kostiumy:

„Nić widmo” („Phantom Thread”) – Mark Bridge

Charakteryzacja:

„Czas mroku” („Darkest Hour”) – David Malinowski, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji

Dźwięk:

„Dunkierka” („Dunkirk”) – Richard King, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo, Mark Weingarten

Efekty specjalne:

„Blade Runner 2049” – Gerd Nefzer, John Nelson

Najlepszy brytyjski animowany film krótkometrażowy:

„Poles Apart” – Paloma Baeza, Ser En Low

Najlepszy brytyjski film krótkometrażowy:„Cowboy Dave” –  Colin O’Toole, Jonas Mortensen

Wschodząca gwiazda EE (nagroda publiczności):

Daniel Kaluuya

PEŁNA LISTA NOMINOWANYCH

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018