Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

ZŁOTE GLOBY 2018 - PEŁNA LISTA LAUREATÓW

 

OTO LISTA NOMINOWANYCH I ZWYCIĘZCÓW W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH

Najlepszy film dramatyczny:
"Dunkierka"
"Czwarta władza"
"Kształt wody"
"Tamte dni, tamte noce"
"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" - WYGRANA
Najlepszy film komediowy lub musical:
"The Disaster Artist"
"Uciekaj"
"Król rozrywki"
"I, Tonya"
"Lady Bird" - WYGRANA

Najlepszy reżyser:
Guillermo del Toro za "Kształt wody" - WYGRANA
Martin McDonagh za "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
Christopher Nolan za "Dunkierkę"
Ridley Scott za "Wszystkie pieniądze świata”
Steven Spielberg za "Czwartą władzę”


Najlepszy aktor w filmie dramatycznym:
Timothée Chalamet, "Tamte dni, tamte noce”
Denzel Washington, "Roman J. Israel Esq.”
Tom Hanks, "Czwarta władza”
Daniel Day-Lewis, "Nić widmo”
Gary Oldman, "Czas mroku” - WYGRANA
Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym:
Jessica Chastain, "Gra o wszystko”
Sally Hawkins, "Kształt wody”
Frances McDormand, "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" - WYGRANA
Meryl Streep, "Czwarta władza”
Michelle Williams, "Wszystkie pieniądze świata”

Najlepszy aktor w filmie komediowym lub musicalu:
Steve Carell, "Wojna płci”
Ansel Elgort, "Baby Driver”
James Franco, "The Disaster Artist” - WYGRANA
Hugh Jackman, "Król rozrywki”
Daniel Kaluuya, "Uciekaj”
Najlepsza aktorka w filmie komediowym lub musicalu:
Judi Dench, "Powiernik królowej”
Margot Robbie, "I, Tonya”
Saoirse Ronan, "Lady Bird” - WYGRANA
Emma Stone, "Wojna płci”
Helen Mirren, "The Leisure Seeker”
Najlepszy aktor drugoplanowy:
Willem Dafoe, "Florida Project”
Armie Hammer, "Tamte dni, tamte noce”
Richard Jenkins, "Kształt wody”
Sam Rockwell, "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" - WYGRANA
Christopher Plummer, "Wszystkie pieniądze świata”
Najlepsza aktorka drugoplanowa:
Mary J. Blige, "Mudbound”
Hong Chau, "Pomniejszenie”
Allison Janney, "I, Tonya” - WYGRANA
Laurie Metcalf, "Lady Bird”
Octavia Spencer, "Kształt wody”

Najlepszy scenariusz:
"Kształt wody"
"Lady Bird"
"Czwarta władza"
"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" - WYGRANA
"Gra o wszystko"

Najlepsza muzyka filmowa:
Carter Burwell, "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
Alexander Desplat, "Kształt wody" - WYGRANA
Johnny Greenwood, "Nić widmo"
John Williams, "Czwarta władza"
Hans Zimmer, "Dunkierka"
Najlepsza piosenka filmowa:
Home, "Fernando"
Mighty River, "Mudboumd”,
Remember Me, "Coco”
The Star, "Pierwsza gwiazdka"
This Is Me, "Król rozrywki" - WYGRANA
Najlepszy film nieangielskojęzyczny:
"Fantastyczna kobieta"
"Najpierw zabili mojego ojca"
"W ułamku sekundy" - WYGRANA
"Niemiłość"
"The Square"

Najlepszy film animowany:
"Dzieciak rządzi"
"The Breadwinner"
"Coco" - WYGRANA
"Fernando"
"Twój Vincent"
Najlepszy serial dramatyczny:
"Opowieść podręcznej” - WYGRANA
"Tacy jesteśmy”
"The Crown”
"Gra o tron”
"Stranger Things”
Najlepszy serial komediowy lub musical:
"Czarno to widzę"
"The Marvelous Mrs. Maisel!" - WYGRANA
"Specjalista od niczego"
"SMILF"
"Will i Grace"
Najlepszy miniserial lub film telewizyjny:
"Wielkie kłamstewka" - WYGRANA
"Fargo"
"Top of the Lake: China Girl"
"Konflikt: Bette i Joan"
"The Sinner"
Najlepszy aktor w serialu dramatycznym:
Freddie Highmore, "The Good Doctor”
Sterling K. Brown, "Tacy jesteśmy” - WYGRANA
Bob Odenkirk, "Zadzwoń do Saula”
Jason Bateman, "Ozark”
Liev Schreiber, "Kroniki Times Square”

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym:
Elisabeth Moss, "Opowieść podręcznej" - WYGRANA
Claire Foy, "The Crown"
Katherine Langford, "13 powodów"
Maggie Gyllenhaal, "Kroniki Times Square"
Caitriona Balfe, "Outlander"
Najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalu:
Anthony Anderson, "Czarno to widzę"
Aziz Ansari, "Specjalista od niczego" - WYGRANA
Kevin Bacon, "I Love Dick"
William H. Macy, "Shameless"
Eric McCormack, "Will i Grace"
Najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalu:
Pamela Adlon, "Better Things"
Alison Brie, "GLOW"
Rachel Brosnahan, "The Marvelous Mrs. Maisel" - WYGRANA
Issa Rae, "Insecure"
Frankie Shaw, "SMILF"
Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym:
Robert De Niro, "Arcyoszust"
Jude Law, "Młody papież"
Kyle MacLachlan, "Twin Peaks"
Ewan McGregor, "Fargo" - WYGRANA
Jeffrey Rush, "Geniusz"
Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym:
Nicole Kidman, "Wielkie kłamstewka" - WYGRANA
Reese Witherspoon, "Wielkie kłamstewka"
Jessica Lange, "Konflikt: Bette i Joan"
Susan Sarandon, "Konflikt: Bette i Joan"
Jessica Biel, "The Sinner"
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym:
Christian Slater, "Mr. Robot"
David Harbour, "Stranger Things"
Alfred Molina, "Konflikt: Bette i Joan"
Alexander Skarsgard, "Wielkie kłamstewka" - WYGRANA
David Thewlis, "Fargo"
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym:
Laura Dern, "Wielkie kłamstewka" - WYGRANA
Ann Dowd, "Opowieść podręcznej"
Chrissy Metz, "Tacy jesteśmy"
Michelle Pfeiffer, "Arcyoszust"
Shailene Woodley, "Wielkie kłamstewka"
Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018