Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Rysunki na zużytych torebkach do herbaty. Zobacz małe dzieła sztuki

"363 Days of Tea" to projekt artystki Ruby Silvious, która zużyte torebki od herbaty traktuje jako płótno.Ruby Silvious urodziła się na Filipinach, obecnie mieszka w Nowym Jorku i od lat eksperymentuje z surowcami wtórnymi. Chce, aby to co odrzucone zyskało nowe życie. Swoje najpiękniejsze prace tworzy na zużytych saszetkach od herbaty. Ten rodzaj sztuki wyróżnia nie tylko forma, ale też precyzyjność tworzenia.

Co oznacza 363 herbacianych dni?

„363 Days of Tea” to jeden z najbardziej znanych cykli artystki. Rozpoczęła go 3 stycznia 2015 roku i konsekwentnie przez prawie cały rok, dzień po dniu, używając saszetek po herbacie, utrwalała swoje wrażenia minionych chwil. Każdego dnia (oprócz dwóch dni na wakacje) tworzyła miniaturowe rysunki na zużytych torebkach do herbaty. Inspiracją było codzienne życie, nie planowała co namaluje danego dnia. Stały, natomiast, był rytuał tworzenia: parzenie herbaty, rozkoszowanie się nią, a dopiero potem powstanie dzieła.


Artystka powiedziała, że projektowi przyświecały dwa cele:  
rozwijanie mojej kreatywnej praktyki i dzielenie się nią w mediach społecznościowych licząc, że wzbudzę inny rodzaj inspiracji.Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018