Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

BAFTA 2018 [ LISTA NOMINOWANYCH ]

We wtorek rano w Londynie ogłoszono nominacje do 71. nagród BAFTA. Aż 12 nominacji do brytyjskiego odpowiednika Oscarów dla "Kształtu wody", po dziewięć dla "Trzech billboardów za Ebbing, Missouri" i "Czasu mroku". Oraz nominacja w kategorii film animowany dla polsko-brytyjskiego "Twojego Vincenta".  

 

 

Oto pełna lista nominowanych:

Najlepszy film
"Tamte dni, tamte noce"
"Czas mroku"
"Dunkierka"
"Kształt wody"
"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

Najlepszy brytyjski film
"Czas mroku"
"The Death of Stalin"
"Piękny kraj"
"Lady M."
"Paddington 2"
"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

Debiut brytyjskiego producenta, scenarzysty, reżysera
"The Ghoul"
"Nie jestem czarownicą"
"Jawbone"
"Kingdom of Us"
"Lady M."

Najlepszy film nieanglojęzyczny 
"Elle"
"Najpierw zabili mojego ojca"
"Służąca"
"Niemiłość"
"Klient"

Najlepszy dokument
"Miasto duchów"
"Nie jestem twoim murzynem"
"Ikar"
"Niewygodna prawda 2"
"Jane"

Najlepsza animacja
"Coco"
"Twój Vincent"
"Nazywam się cukinia"

Najlepszy reżyser
Denis Villeneuve - "Blade Runner 2049"
Luca Guadagnino - "Tamte dni, tamte noce"
Christopher Nolan - "Dunkierka"
Guillermo del Toro - "Kształt wody"
Martin McDonagh - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

Najlepszy scenariusz oryginalny
Jordan Peele - "Uciekaj!"
Steven Rogers - "I, Tonya"
Greta Gerwig - "Ladybird"
Guillermo del Toro, Vanessa Taylor - "Kształt wody"
Martin McDonagh - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

Najlepszy scenariusz adaptowany
James Ivory - "Tamte dni, tamte noce"
Armando Iannucci, Ian Martin, David Schneider - "The Death of Stalin"
Matt Greenhalgh - "Film Stars Don't Die in Liverpool"
Aaron Sorkin - "Gra o wszystko"
Simon Farnaby, Paul King - "Paddington 2"

Najlepsza aktorka w roli głównej
Annette Bening - "Film Stars Don't Die in Liverpool"
Frances McDormand - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
Margot Robbie - "I, Tonya"
Sally Hawkins - "Kształt wody"
Saoirse Ronan - "Ladybird"

Najlepszy aktor w roli głównej
Daniel Day-Lewis - "Nić widmo"
Daniel Kaluuya - "Uciekaj!"
Gary Oldman - "Czas mroku"
Jamie Bell - "Film Stars Don't Die in Liverpool"
Timothée Chalamet - "Tamte dni, tamte noce"

Najlepsza aktorka w roli drugoplanowej
Allison Janney - "I, Tonya"
Kristin Scott Thomas - "Czas mroku"
Laurie Metcalf - "Ladybird"
Lesley Manville - "Nić widmo"
Octavia Spencer - "Kształt wody"

Najlepszy aktor w roli drugoplanowej
Christopher Plummer - "Wszystkie pieniądze świata"
Hugh Grant - "Paddington 2"
Sam Rockwell - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
Willem Dafoe - "The Florida Project"
Woody Harrelson - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

Najlepsza muzyka
Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer - "Blade Runner 2049"
Dario Marianelli - "Czas mroku"
Hans Zimmer - "Dunkierka"
Jonny Greenwood - "Nić widmo"
Alexandre Desplat - "Kształt wody"

Najlepsze zdjęcia
Roger Deakins - "Blade Runner 2049"
Bruno Delbonnel - "Czas mroku"
Hoyte van Hoytema - "Dunkierka"
Dan Laustsen - "Kształt wody"
Ben Davis - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

Najlepszy montaż
Jonathan Amos, Paul Machliss - "Baby Driver"
Joe Walker - "Blade Runner 2049"
Lee Smith - "Dunkierka"
Sidney Wolinsky - "Kształt wody"
Jon Gregory - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

Najlepsza scenografia
Sarah Greenwood, Katie Spencer - "Piękna i bestia"
Dennis Gassner, Alessandra Querzola - "Blade Runner 2049"
Sarah Greenwood, Katie Spencer - "Czas mroku"
Nathan Crowley, Gary Fettis - "Dunkierka"
Paul Austerberry, Jeff Melvin, Shane Vieau - "Kształt wody"

Najlepsze kostiumy
Jacqueline Durran - "Piękna i bestia"
Jacqueline Durran - "Czas mroku"
Jennifer Johnson - "I, Tonya"
Mark Bridges - "Nić widmo"
Luis Sequeira - "Kształt wody"

Najlepsza charakteryzacja
Donald Mowat, Kerry Warn - "Blade Runner 2049"
David Malinowski, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji - "Czas mroku"
Deborah La Mia Denaver, Adruitha Lee - "I, Tonya"
Daniel Phillips - "Powiernik królowej"
Naomi Bakstad, Robert A. Pandini, Arjen Tuiten - "Cudowny chłopak"

Najlepszy dźwięk
Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater - "Baby Driver"
Ron Bartlett, Doug Hemphill, Mark Mangini, Mac Ruth - "Blade Runner 2049"
Richard King, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo, Mark Weingarten - "Dunkierka"
Christian Cooke, Glen Gauthier, Nathan Robitaille, Brad Zoern - "Kształt wody"
Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick, Stuart Wilson, Matthew Wood - "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"

Najlepsze efekty specjalne
"Blade Runner 2049"
"Dunkierka"
"Kształt wody"
"Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"
"Wojna o planetę małp"

Najlepsza brytyjska animacja krótkometrażowa
"Głowa na karku"
"Mamoon"
"Poles Apart"

Najlepszy brytyjski film krótkometrażowy
"Aamir"
"Cowboy Dave"
"A Drowning Man"
"The Work"
"Wren Boys"

Wschodząca gwiazda
Daniel Kaluuya
Florence Pugh
Josh O'Connor
Tessa Thompson
Timothée Chalamet
Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018