Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

51 lat temu The Beatles zagrali ostatni koncert
29 sierpnia 1966 r. słynna angielska grupa The Beatles dała swój ostatni oficjalny koncert w San Francisco. Dokładnie o 21:27 w zimny, mglisty i wietrzny wieczór rozpoczął się ostatni oficjalny koncert zespołu. John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ring Starr zagrali w Candlestick Park, stadionie drużyny baseballowej San Francisco Giants dla 25 tysięcy fanów. Występ trwał ok. 40 minut. Beatlesi grali 11 piosenek. Podczas ostatniej trasy koncertowej "fantastycznej czwórki" z Liverpoolu, koncert zaczynał się zazwyczaj od "Rock and Roll Music" Chucka Berry'ego, kończył na "Long Tall Sally" Little Richarda.Gdy wybrzmiały ostatnie akordy ostatniej piosenki wieczoru, McCartney i Lennon, uzbrojeni w aparaty fotograficzne, robili pożegnalne zdjęcia swojej publiczności. 
Przed jednym z ostatnich numerów postawiliśmy aparat na wzmacniaczu. Ringo wygrzebał się zza perkusji i stojąc plecami do widowni, pozowaliśmy do fotografii. Wiedzieliśmy, że to ostatni koncert - przyznawał Harrison.


Naprawdę po raz ostatni zagrali publicznie 30 stycznia 1969 r. Wdrapali się wówczas na dach budynku przy Savile Row w Londynie. "Mówiliśmy o zagraniu prawdziwego ostatniego koncertu. Były różne pomysły - mieliśmy grać w antycznym teatrze, na Saharze. Ale musielibyśmy ciągnąć za sobą cały sprzęt. Więc zdecydowaliśmy: zagrajmy na dachu!" - wspomina Starr w filmie "Beatles Anthology". Koncert przerwała interwencja policji, która rozkazała "fantastycznej czwórce" złazić na ziemię.

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018