Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Najciekawsze premiery filmowe - marzec 2017


 W tym miesiącu polecamy 5 najciekawszych premier kinowych. Na ekranie można zobaczyć m.in. długo oczekiwany portret polskiej noblistki czy też fabularną adaptację klasycznej animacji Disneya.
                                                                                                                                                                                    


Maria Skłodowska Curie
premiera: 03.03.2017

Trzeciego marca na ekrany kin wchodzi film biograficzny o Marii Skłodowskiej-Curie. To długo wyczekiwany portret polskiej noblistki w reżyserii francuskiej reżyserki z Karoliną Gruszką w roli głównej. Rewolucyjne odkrycia Marii Skłodowskiej Curie stanowią w filmie scenografię i pretekst do ukazania w pełnej krasie męskiej dyktatury w środowisku naukowym początku XX wieku.
                                                                                                                                                                                     


MR. GAGA
premiera: 10.03.2017

Bohater dokumentu Tomera Heymanna, dyrektor artystyczny słynnego izraelskiego Batsheva Dance Company, jest jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce. Stworzył własny język tańca - GaGa. Ruch stał się dla niego sposobem rozumienia siebie, oswojenia zwierzęcia, które drzemie w każ­dym z nas. Przed kamerą choreograf pasjonująco opowiada o swoim dzieciń­stwie, miłościach, wizji świata. W tych opowieściach odbijają się wojna Jom Kippur, czas służby, praca z Marthą Graham, Nowy Jork lat 70. i 80. oraz powrót do Izraela.
                                                                                                                                                                                      


Piękna i Bestia
premiera: 17.03.2017
"Piękna i bestia" to fabularna adaptacja klasycznej animacji Disneya. Bella, błyskotliwa, piękna i niezależna młoda kobieta, szukając zaginionego ojca, trafia do ponurego zamku Bestii. Uwięziona w tajemniczej posiadłości dziewczyna z czasem zaprzyjaźnia się z jej zaczarowanymi mieszkańcami. Tam poznaje Bestię. Mimo początkowego przerażenia Bella stopniowo zaczyna dostrzegać dobre serce i duszę Księcia, uwięzionego w ciele potwora.
                                                                                                                                                                                      


Azyl
premiera: 24.03.2017

"Azyl" to poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego ogrodu zoologicznego, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. 
                                                                                                                                                                                      

American Honey
premiera: 31.03.2017

Szalone love story w reżyserii jednej z najciekawszych reżyserek współczesnego kina, nominowanej do Oscara i wielokrotnie nagradzanej w Cannes Andrei Arnold (Fish Tank) Andrea Arnold w filmie „American Honey” śledzi losy Star, osiemnastolatki ze społecznych nizin Teksasu. Osierocona przez matkę ćpunkę dziewczyna próbuje uchronić dwójkę młodszego rodzeństwa przed zapitym ojczymem, sama jednak pada jego ofiarą.
Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018