Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Najciekawsze premiery filmowe - marzec 2017


 W tym miesiącu polecamy 5 najciekawszych premier kinowych. Na ekranie można zobaczyć m.in. długo oczekiwany portret polskiej noblistki czy też fabularną adaptację klasycznej animacji Disneya.
                                                                                                                                                                                    


Maria Skłodowska Curie
premiera: 03.03.2017

Trzeciego marca na ekrany kin wchodzi film biograficzny o Marii Skłodowskiej-Curie. To długo wyczekiwany portret polskiej noblistki w reżyserii francuskiej reżyserki z Karoliną Gruszką w roli głównej. Rewolucyjne odkrycia Marii Skłodowskiej Curie stanowią w filmie scenografię i pretekst do ukazania w pełnej krasie męskiej dyktatury w środowisku naukowym początku XX wieku.
                                                                                                                                                                                     


MR. GAGA
premiera: 10.03.2017

Bohater dokumentu Tomera Heymanna, dyrektor artystyczny słynnego izraelskiego Batsheva Dance Company, jest jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce. Stworzył własny język tańca - GaGa. Ruch stał się dla niego sposobem rozumienia siebie, oswojenia zwierzęcia, które drzemie w każ­dym z nas. Przed kamerą choreograf pasjonująco opowiada o swoim dzieciń­stwie, miłościach, wizji świata. W tych opowieściach odbijają się wojna Jom Kippur, czas służby, praca z Marthą Graham, Nowy Jork lat 70. i 80. oraz powrót do Izraela.
                                                                                                                                                                                      


Piękna i Bestia
premiera: 17.03.2017
"Piękna i bestia" to fabularna adaptacja klasycznej animacji Disneya. Bella, błyskotliwa, piękna i niezależna młoda kobieta, szukając zaginionego ojca, trafia do ponurego zamku Bestii. Uwięziona w tajemniczej posiadłości dziewczyna z czasem zaprzyjaźnia się z jej zaczarowanymi mieszkańcami. Tam poznaje Bestię. Mimo początkowego przerażenia Bella stopniowo zaczyna dostrzegać dobre serce i duszę Księcia, uwięzionego w ciele potwora.
                                                                                                                                                                                      


Azyl
premiera: 24.03.2017

"Azyl" to poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego ogrodu zoologicznego, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. 
                                                                                                                                                                                      

American Honey
premiera: 31.03.2017

Szalone love story w reżyserii jednej z najciekawszych reżyserek współczesnego kina, nominowanej do Oscara i wielokrotnie nagradzanej w Cannes Andrei Arnold (Fish Tank) Andrea Arnold w filmie „American Honey” śledzi losy Star, osiemnastolatki ze społecznych nizin Teksasu. Osierocona przez matkę ćpunkę dziewczyna próbuje uchronić dwójkę młodszego rodzeństwa przed zapitym ojczymem, sama jednak pada jego ofiarą.

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018