Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Klasyczne filmy idealne na Dzień Kobiet

Niezależnie od tego, jak bardzo wyemancypowane są współczesne kobiety, wszystkie łączy jedno. Uwielbiają dobre historie o miłości. Oto kilka z nich.

"Rzymskie Wakacje"


Komedia romantyczna dla wszystkich miłośników Rzymu i niegrzecznych księżniczek. W roli głównej urocza Audrey Hepburn, która jako  znudzona sztywnymi regułami księżniczka Anna postanawia sama zwiedzić  Wieczne Miasto kochanków, namiętności, niezapomnianych wrażeń i najpiękniejszych wspomnień. Na jej drodze pojawia się Joe Bradley, w tej roli Gregory Peck. 


"Pół żartem, pół serio" 

  
Dwóch muzyków - Joe i Jerry, zostaje bez pracy, a na domiar złego stają się świadkami porachunków gangsterskich... Ścigani przez mafię decydują się na wyjazd wraz z żeńską orkiestrą. Pomysł wydaje się doskonały, pozostaje tylko - przebrać się za panie i przybrać odpowiednie imiona."Pół żartem, pół serio" to pokaz kunsztu reżysera i współscenarzysty oraz producenta Billy'ego Wildera, ze znakomitą Marilyn Monroe.

"Lekarstwo na miłość"

Cytat dobrze wykadrowany

Polska produkcja z niesamowitą Kaliną Jędrusik. Adaptacja powieści "Klin" Joanny Chmielewskiej. Joanna  (Kalina Jędrusik) spędza całe godziny przy telefonie, czekając na spotkanie z ukochanym, którego podejrzewa o niestałość. Telefon ciągle dzwoni, ale połączenia to pomyłki. Z czasem okazuje się, że numer Joanny przypadkowo jest bardzo zbliżony do numeru skrzynki kontaktowej fałszerzy pieniędzy. Na ekranie Jędrusik towarzyszy Krystyna Sienkiewicz, Andrzej Łapicki, Wieńczysław Gliński, Mieczysław Czechowicz i Jacek Fedorowicz.


"Do widzenia, do jutra"

Cytat dobrze wykadrowany


Ten stworzony przed pięćdziesięciu laty film, zupełnie się nie zestarzał. Nadal jest aktualny i urzeka swoim wdziękiem. “Do widzenia...” to debiut reżyserski Janusza Morgensterna. Pisaliśmy o nim na łamach ACH TAK!. Artysta Jacek  (Zbyszek Cybulski) poznaje piękną córkę francuskiego konsula, Margueritte (Teresa Tuszyńska), którą oprowadza po Gdańsku. W prostą, romantyczną przygodę, autorzy filmu wpletli sceny realizowane w prawdziwych gdańskich piwnicach studenckich, próbując w ten sposób utrwalić niepowtarzalne zjawisko, jakimi były kabarety w drugiej połowie lat 50.


"Jak być kochaną?"


Cytat dobrze wykadrowany


"Jak być kochaną" dzieje się głównie podczas okupacji, ale niemal zupełnie nie dotyczy zbrojnych akcji podziemia i hitlerowskiego terroru. Czas wojny służy tylko za tło poruszającej opowieści o tragicznej, nie spełnionej miłości.  W roli głównej Barbara Kraftówna."Wyjście awaryjne"

Cytat dobrze wykadrowany
Energiczna pani naczelnik gminy, ściśle współpracuje z miejscowymi prominentami - komendantem MO, szefem służby rolnej i lekarzem. Od jednego z nich dowiaduje się, że jej córka - Dorota - jest w ciąży. Dziewczyna nie chce zdradzić, kim jest ojciec dziecka. Kolędowa, przerażona utratą autorytetu władzy, znajduje "wyjście awaryjne", polegające na "kupieniu" narzeczonego z jednoczesnym opłaceniem rozwodu. 


"Żona dla Australijczyka"

Cytat dobrze wykadrowany

 Do Polski przyjeżdża z Australii, w celu znalezienia dla siebie żony, zamożny farmer - Polak z pochodzenia - Robert. Gdy ogląda występ "Mazowsza", zauważa jedną z chórzystek, Hankę. Na skutek nieporozumienia zostaje ona porwana i umieszczona w willi kapitana, gdzie Robert - przekonany, że jest to dziewczyna "marząca o porwaniach" - więzi ją całą noc.

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018