Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Tatsuya Tanaka - miniatura na każdy dzień

Aranżowanie planów zdjęciowych, na których miniaturowe postaci wchodzą w interakcję z prawdziwymi, pełnowymiarowymi obiektami, cieszy się wśród fotografów dużą popularnością. Tanaka Tatsuya prowadzi jedyny w swoim rodzaju internetowy kalendarz, na którym codziennie publikuje nowe zdjęcie miniaturowej sceny.
 

źródło: miniature-calendar.com


Fotograf Tatsuya Tanaka od 6 lat, dokładnie od kwietnia 2011 roku, publikuje jedno zdjęcie dziennie, będące częścią projektu “Miniature Calendars.” Tatsuya specjalizuje się w technice makiet modelarskich. Najczęściej makiety takie wykorzystuje się do przedstawiania wydarzeń historycznych, scen przyrodniczych czy modeli urbanistycznych. Prosty i efektowny pomysł polega na zestawieniu maleńkich figurek z przedmiotami codziennego użytku. Tanaka umiejętnie wykorzystuje otaczające nas elementy z właściwym sobie humorem ustawiając na ich tle swoich bohaterów. I tak ziemniaki stają się pustynnymi wydmami, chipsy polami uprawnymi, a pączek z kolorową posypką - ścianką wspinaczkową.

źródło: miniature-calendar.com
Moja kolekcja liczy około 3500 miniaturowych figurek - mówi Tatsuya - i każdego dnia staram się sfotografować około trzech różnych scen. Używam prostego sprzętu. Mam aparat Sony A77 i obiektyw Tamron SP 90 mm f/2,8 Di VC USD. Plan zdjęciowy oświetlam za pomocą maksymalnie trzech 500-watowych lamp świecących światłem ciągłym o temperaturze barwowej zbliżonej do tej, jaką mają domowe żarówki. Zapewniają mi one miękkie, rozproszone oświetlenie.
Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018