Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

showmax.com - hit czy kit?

Ewan McGregor gra u Patryka Vegi! Pościgi, strzelaniny, pękające szyby, laserowe celowniki, dynamiczna muzyka. Tak wygląda klip zapowiadający nowy film Patryka Vegi „Czerwony punkt”, którego premiera zaplanowana była na 15 lutego. Pełnometrażowej produkcji z McGregorem nie będzie. Zwiastun to najprawdopodobniej reklama serwisu VOD Showmax. To kolejny - po Netflixie i należącym do Amazona Prime Video - międzynarodowy serwis oferujący płatny dostęp do wideo, który wchodzi na polski rynek. Sprawdziliśmy co oferuje serwis showmax.com.screen ze strony showmax.com

ShowMax należy do południowoafrykańskiego koncernu Naspers (który rozwijał w Polsce Allegro) i zdobywa świat powoli, ale systematycznie, zaczynając od Afryki, Europy i Ameryki Północnej. Jest już obecny w niemal 70 krajach i ma 10 mln płacących użytkowników.

Plusem jest to, że już w dniu premiery cały interfejs jest po polsku. Oferowane filmy i seriale maja tłumaczenia w języku polskim. W ofercie znajdują się polskie filmy  takie jak Wojna polsko-ruska", "Miasto 44", "Bogowie", "Pod Mocnym Aniołem", "Pitbull. Nowe porządki", "Układ zamknięty", "Body/Ciało", "Służby specjalne". Ma się także pojawić "Smoleńsk". Poza tym jest trochę hollywoodzkiej klasyki filmowej i hitów sprzed kilku lat: "Forrest Gump", "Ojciec Chrzestny", "Shrek", "Atlas chmur", filmy Woody'ego Allena, włącznie z najnowszym, "Śmietanką towarzyską". Na 22 marca zapowiedziana została także premiera etiudy "Ksiądz" Wojciecha Smarzowskiego. ShowMax przejął również "Ucho Prezesa", satyryczny serial internetowy Roberta Górskiego, i zamówił 20 nowych odcinków, które będą pojawiać się w serwisie w czwartki, a dopiero w następne poniedziałki będą wrzucane na YouTube. Nowych hitów serialowych nie ma, ale są "Downton Abbey", "House'a", "Californication", "Dextera", "Żonę idealną", pierwszy sezon "Fargo", "Deadwood", "Siostrę Jackie", "Rodzinę Borgiów". Są także nowsze produkcje telewizji Showtime, jak "Billions", "The Affair" albo "Happyish", i seriale telewizji SyFy, jak "Channel Zero", "Incorporated", "Aftermath", "Eyewitness". ShowMax oferuje również kilka brytyjskich produkcji, w tym "Luthera", "Ripper Street", "London Spy", "Z pamiętnika położnej" czy "Wojnę i pokój".

Showmax.com to serwis, który nie zachęca nowościami. Plusem jest dostępność polskich filmów na tej platformie, jednak zagraniczne propozycje filmowe oraz serialowe są sprzed paru lat. Emisja "House'a" skończyła się 5 lat temu, "Rodziny Borgiów" - 4.  Większość pozycji, to propozycje, które legalnie można obejrzeć w internecie chociażby na tvn.player od wielu lat.

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018