Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Pierwsza restauracja McDonald's na świecie

McDonald’s to jedna z  najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Nie udałoby się to gdyby nie zapał i ciężka praca kilku niedoświadczonych facetów mających upodobanie do stosowania jak najprostszych rozwiązań. 

W 1937 roku bracia Richard i Maurice postanowili stworzyć restaurację dla zmotoryzowanych - bar z hamburgerami. Pierwszy lokal rozpoczął swoją działalność 15 maja 1940 roku w San Bernardino w Kalifornii. Wtedy lokal prawie niczym nie przypominał restauracji znanych nam dzisiaj. Był to ośmiokątny budynek, przeszklony ze wszystkich stron, w którym nie było siedzeń, a jedzenie donosiły kierowcom kelnerki do zaparkowanych przy krawężnikach samochodów. Sam pomysł otwarcia restauracji nie był wcale wyjątkowy. Takie chodnikowe usługi prowadziło na obrzeżach miast wielu innych przedsiębiorców. Pierwszy McDonalds był więc skromną inicjatywą, konkurującą z wieloma podobnymi do siebie punktami. Patrząc na niewielką budkę z hamburgerami, nikt nie podejrzewał, że tu narodzi się nowa generacja branży restauracyjnej. Obecnie jest to największa sieć fast food'owa na świecie, codziennie McDonald's odwiedza 68 milionów ludzi w 119 krajach.

We owe all things
Położony na obrzeżach San Bernardino lokal od początku cieszył się powodzeniem


If you feed them, they will come:
Menu nie było tak rozbudowane jak w tej chwili. Wybór był nie wielki, a dania serwowane były szybko.


Clambering for more
Kalifornijczycy odwiedzający restaurację
Making it happen:
Pracownicy pierwszego McDonald's opracowali Speedee Service System, który pozwalał na taśmowe i szybki robienie burgerówThe price is right
Pierwsze menu w restauracji braci McDonald's

Zobacz także: Archiwalne zdjęcia z otwarcia pierwszego Disneylandu

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018