Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Młodzi na Walentynki. Miłosny kalejdoskop sztuk.

Saksofon uwodzący pianino. Muzyka otulająca taniec, poezja, teatr, film, ruch, bezruch. Wszystko przeniknięte cichym duchem miłości, delikatnością, namiętnością, niedopowiedzeniem. Czy można mówić o miłości – tak po prostu? Czy da się ją pokazać? Czy warto próbować?
„Młodzi w klimacie Walentynek. Miłosny kalejdoskop sztuk” to wydarzenie organizowane przez młodych twórców we współpracy z Domem Sztuki na Ursynowie. Inicjatywa stworzenia koncertu, na którym swoje talenty zaprezentować mogliby ,,doświadczeni debiutanci” narodziła się podczas pracy nad autorskim spektaklem taneczno – muzycznym grupy ,,Fryzjerzy”.


Plakat  spektaklu "Fryzjerzy",,Fryzjerzy” to formacja młodych artystów (w części studentów placówek artystycznych) podejmująca przeróżne artystyczne wyzwania, otwarta na nowe propozycje, twórcza i pełna energii do pracy. W 2016 roku grupa zrealizowała choreograficzny projekt dyplomowy Hanny Korzeniowskiej, studentki III roku Wydziału Wokalno-Aktorskiego na kierunku Musical i choreografia ze specjalnością Choreografia i techniki tańca w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Celem projektu było wykreowanie formy scenicznej o charakterze musicalowym. Dramaturgia spektaklu zbudowana została w oparciu o elementy ruchowe i dźwiękowe charakterystyczne dla czynności wykonywanych w codziennej pracy fryzjera. Stworzyło to doskonałą możliwość dialogu pomiędzy poszczególnymi dziedzinami sztuki oraz ich młodymi twórcami. W role Fryzjera i Fryzjerki wcielili się Aleksandra Pacak oraz Dominik Ochociński. Muzykę do utworów z tekstami Anny Hautz, skomponował Wojciech Wild, Hanna Korzeniowska opatrzyła piosenki czarującym wokalem. Scenografię do dyplomu stworzyła Katarzyna Dębska, kostiumy zaś to projekt marki Cochin. Pracy nad reżyserią świateł podjął się Mikołaj Pływacz, a Aleksandra Walczak opracowała charakteryzację i fryzury. W efekcie powstało harmonijne przedstawienie muzyczne, którego filarem jest muzyka, poezja, śpiew, teatr, ruch, a także oprawa plastyczna.


Zdjęcie ze spektaklu "Frzyjerzy"Fryzjerzy jako spektakl zostaną wystawieniu podczas koncertu „Młodzi w klimacie Walentynek. Miłosny kalejdoskop sztuk”. Idea wydarzenia opiera się na fuzji sztuk, toteż nie tylko spektakl Hanny Korzeniowskiej będzie interesującym występem oscylującym dookoła muzyki, tańca i melorecytacji.

Pomysł, którego głównym założeniem było wspieranie młodych talentów szybko przekształcił się w realne wydarzenie. Chęć wsparcia artystów i udostępnienia miejsca do organizacji koncertu wyraził Dom Sztuki. To tutaj na scenie 25 lutego młodzi zaprezentują swoją twórczość. Młodzi to znaczy – artyści reprezentujący sobą wszystkie dziedziny sztuki: od grafiki (Bartosz Kolczykiewicz), poprzez film (m.in. Damian Dragański), taniec (Kinga Malec, Anna Kurzawa), teatr (Pan Wigwam), muzykę (m.in. Atmospheric, Marukyan).
Na wyjątkowo bogaty program wydarzenia składają się występy muzyczne, taneczne, projekcje filmowe, pokaz teatru improwizowanego oraz próba połączenia muzyki z poezją – melorecytacja. Widzom zaprezentowany zostanie prawdziwy kalejdoskop sztuk. Zespoły muzyczne, artyści solowi, teatr improwizacji, melorecytacja przy akompaniamencie pianina i saksofonui wiele wiele więcej.
 
Nie obędzie się bez pełnego dynamiki i namiętności flamenco, barwnego tańca kathak, elektryzujących wokali i klasycznych instrumentów.
Jest w czym wybierać. To tak jak z miłością – niejedno ma oblicze, niejedną barwę, niejeden dźwięk...ORGANIZATORZY:
Członkowie grupy teatralnej “Fryzjerzy” w składzie: Hanna Korzeniowska, Aleksandra Pacak, Anna
Hautz, Wojciech Wild oraz Dom Sztuki na Ursynowie. Opracowanie graficzne plakatu: Bartosz Kolczykiewicz.


LINKI:
Wydarzenie na Facebooku
page2image6032
page2image6880


25 lutego 2017
Godz. 18.00
Dom Sztuki
ul. Wiolinowa 14
Ursynów


Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018