Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Neony czy murale?

Byle jakie podpisy na elewacjach świeżo odnowionych budynków czy graffiti z koślawymi literami to już domena ulicznych opryszków. Street-art to żaden wandalizm, ale prawdziwa sztuka. A projekty kolektywu Reskate z Hiszpanii kryją w sobie coś więcej niż tylko ładny obrazek na wolnej ścianie. 

"Asombrar", 2015

Niby królik a jednak nie. Niby bochenek chleb, ale coś ma w środku. Tylko co? Można się tego dowiedzieć nocą. Prace Reskate wydają się być zwykłym malunkiem, ale ukrywają w sobie fluorescencyjne farby. Po zmroku można zobaczyć, że królika tworzą dwie dłonie, a w bochenku chleba jest ukryty nóż. Właśnie ten mural, który znajduje się w Zaragozie, został stworzony w ramach akcji międzynarodowej organizacji walczącej na rzecz z głodem na świecie (Action Against Hunger).

"Asombrar", 2015

Inne murale są jednak ulokowane w ciasnych uliczkach. Powód? Artyści chcą zwrócić uwagę władz miast na miejsca, które są słabo oświetlone, a które mogą wzbudzać w mieszkańcach strach. Murale znajdują się nie tylko w Hiszpanii, ale kolektyw swoje prace pozostawił też w Rumunii i w Austrii.


"Asombrar", 2015"Asombrar", 2015

"Unawarness", 2016

"Unawarness", 2016

"Hunger", 2016

"Hunger", 2016

Żródło: thisiscollosal.com

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018