Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Niesamowite kinografiki Jamie Beck i Kevin Burg. Inspirujące!Artysta Kevin Burg zaczął eksperymentować z grafiką wizualną w 2009 roku. To projektant stron internetowych z doświadczeniem w wideo i ruchomej grafice, który tworzy małe dzieła sztuki za pomocą animowanych GIF-ów.
Zaczął współpracować z Jamie Beck i tak urodziła się firma Cinemagraphs. Ten to połączenie oryginalnych fotografii treścią wideo z chęcią przekazania widzowi więcej doznań. Począwszy od aparatu, artyści biorą tradycyjne fotografie i łączą ją z "chwilą życia na obrazie" odizolowaną od reszty filmu na każdej ramce animacji. Cytując jedną z supermodelek (Coco Rocha) "To więcej niż zwykłe zdjęcia, ale nie do końca film". Za pomocą platform społecznościowych Twitter i Tumblr, prace duetu zaczęły zdobywać ogromną popularność. 
Artyści z niecierpliwością czekają na ulepszanie przyszłych technologii wyświetlania i ustawieniach galerii ( na facebook'u nie można wkleić obrazka na tło w nowej osi czasu). Cinemagraph jest obrazem, który zawiera w sobie moment życia, który pozwala dostrzec, doświadczyć i ujrzeć zachowane w nieskończoności. Calem prac jest stworzenie prawdziwego portretu życia w naszych czasach, w erze cyfryzacji, gdy komunikujemy się z ludźmi poprzez portale społecznościowe i dzielimy się natychmiast zdjęciami, problemami i spostrzeżeniami.
Kinografiki z wyglądu przypominają tradycyjne, zwykłe GIF-y. To połączenie zdjęć oraz filmu. Bliżej im jednak do sztuki niż tandetnych GIF-ów znanych z połowy lat dziewięćdziesiątych. Mogą stanowić świetną, świeżą metodę na nowoczesną prezentację treści. 
Jamie Beck obecnie jako jedyna produkuje kinografiki wysokiej jakości, mogą stać się popularne nie tylko w Internecie, ale także w multimedialnych magazynach publikowanych na urządzenia mobilne typu iPad.Wykonanie kinografiki w teorii nie wydaje się trudne. Potrzebne są: aparat fotograficzny z możliwością rejestracji plików filmowych, statyw i program graficzny do edycji i łączenia zdjęć oraz filmów. W praktyce nie jest to już takie proste.


1 komentarz :

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018