Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Krakowski Przegląd Wydarzeń, czyli jak spędzić czas wychodząc z domu

klub 89 w Krakowie
W okresie zimnojesiennym, gdy za oknem panuje smog i plucha, najbardziej kuszącą propozycją na wieczór wydaje się ciepła herbata, kocyk i Netflix. Dla tych, którzy zdecydują się opuścić domowe pielesze, przedstawiamy subiektywny przegląd wydarzeń na ten tydzień. Załóżcie ciepłe płaszcze, rękawiczki i widzimy się.....

WTOREK W BOMBIE


Krakowski klub otwiera swoją piwnicę na film: w ramach cyklu Kino w Bombie będzie można obejrzeć dzieło włoskiego mistrza Piera Paolo Pasoliniego - "Chlew". Dwie równoległe historie: średniowiecznego kanibala i syna niemieckiego przemysłowca stają się pretekstem do diagnozy współczesnego świata. Projekcję poprzedzi krótki wstęp historyka sztuki Piotra Zdybala, a po filmie warto zostać i porozmawiać. 

Chlew, P.P.Pasolini

gdzie? Bomba na Placu, plac Szczepański 2/1
kiedy? wtorek, g. 20:00
za ile? za darmo!
dresscode: poduszka - szybko kończą się krzesła


TEATRALNA ŚRODA


9. Festiwal Boska Komedia trwa, z tej okazji warto zobaczyć przyszłość polskiego teatru, czyli dyplom studentów V roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej - Ożenek. Adaptacja klasycznej sztuki Mikołaja Gogola to krytyka modelu rodziny idealnej. Akcję przeniesiono do Ameryki lat 50-tych i 60-tych, zachwyca scenografia, seksowne kostiumy, a przede wszystkim doskonali młodzi aktorzy pod opieką Wiktora Logi - Skarczewskiego. To ostatnie dwa pokazy w tym sezonie, nie wolno przegapić!

fot. Bartek Warzecha/bartekwarzecha.com

gdzie? Teatr PWST - Scena Wyspiańskiego, ul. Straszewskiego 22
kiedy? środa, g. 16:00 i 20:00
za ile? 25 zł
dresscode: vintage


CZWARTEK Z KARAOKE


Trzy hasła, które pobudzają wyobraźnię: Unsound, Karaoke i David Lynch. W hotelu Forum od niedawna działa klub 89 - utrzymany w klimacie filmów Davida Lyncha kusi czerwonym światłem, okrągłym barem i skórzanymi sofami. Przenieśmy się do lat 80-tych, załóżmy bufiaste sukienki i brzydkie swetry, aby razem z organizatorami najlepszego festiwalu muzycznego w Krakowie i ich gośćmi zaśpiewać Last Christmas.


gdzie? Klub 89, ul. Konopnickiej 28
kiedy? czwartek, g. 20:00
za ile? za darmo!
dresscode: sweter z Rudolfem 

PIĄTKOWY SEANS


Nie oszukujmy się, i tak wszyscy pójdziemy na nowe Gwiezdne Wojny.


gdzie? w kinie
kiedy? od piątku
za ile? zależy, czy 3D
dresscode: miecz świetlny za pasem

SOBOTNI PERFORMANCE


Kolektyw Artystycznych Form Eksperymentalnych (KAFE) zaprasza do nowej siedziby Pauzy na imprezę performatywną - Kaspara. Grupa młodych artystów zafascynowana postacią Kaspara Hausera pomoże nam zanurzyć się w muzyce, wizualizacjach i kontekstach. Taka noc prędko się nie powtórzy, performerzy ożywią przestrzeń, od nas tylko zależy, czy będziemy obserwować ich z oddali, czy oddamy się wspólnej zabawie.


gdzie? Klub Pauza, ul. Stolarska 5/3 
kiedy? sobota, od g. 21 do 7
za ile? 20zł
dresscode: efemeryczny


NIEDZIELA Z LITERATURĄ


Rano wyjdźmy na spacer po plantach omijając stragany rozstawione na Rynku i zajrzyjmy na Świąteczny kiermasz w Korporacji Ha!art. Zakupy w trybie slow, niezależna literatura, sztuka i teoria, a do tego możliwość rozmowy z pisarzami, tłumaczami i redaktorami, kupowanie prezentów dla siebie i kawa w Bunkrze Sztuki przegryzana obwarzankiem. Obładowani literaturą możemy spokojnie wrócić do domu i schować się pod kocem, w oczekiwaniu na kolejny poniedziałek.


gdzie? Księgarnia w Bunkrze Sztuki, plac Szczepański 3a
kiedy? sobota-niedziela od g.12 do 19
za ile? ryzyko przepuszczenia miesięcznych dochodów
dresscode: czarny płaszcz i okulary

Kiermasz na facebooku

Do zobaczenia!
Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018