Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Filmy, bez których Święta nie byłyby takie same

 


Są filmy, które oglądamy, aby się wzruszyć, pośmiać lub bać. Są też takie, bez których nie wyobrażamy sobie świąt Bożego Narodzenia.

 

W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju / Christmas Vacation (1989)

 

 Griswoldowie chcą zorganizować idealne Boże Narodzenie dla swojej rodziny. To zadanie staje się wyzwaniem, jednak Clark Griswold tak łatwo się nie poddaje.

Kevin sam w domu / Home Alone (1990)

Kevin sam w domu to komedia, która emitowana jest co roku na początku Świąt Bożego Narodzenia. Fabuły chyba nikomu nie trzeba przypominać. W tym roku przygody Kevina można obejrzeć w wieczór wigilijny o 20.05. 

Cud w Nowym Jorku / Miracle on 34th Street (1994)

 

W sklepie, który ma poważne kłopoty finansowe pojawia się mężczyzna Kriss Kringle, który zostaje zaangażowany w charakterze świętego Mikołaja. Utrzymuje, że jest prawdziwym świętym Mikołajem, ale nikt w to nie wierzy. Wkrótce musi udowodnić swoją prawdziwą tożsamość.

Śnięty Mikołaj / The Santa Clause (1994)


  
Scott Calvin jest zapracowanym człowiekiem, rozwodnikiem i kiepskim ojcem. Gdy spędza Wigilię z synem okazuje się, że z ich dachu spadł Święty Mikołaj. Scott zmuszony jest go zastąpić. Nakłada jego magiczny, czerwony płaszcz i... przyjmuje na siebie wszystkie związane z tym obowiązki. 

 

Fred Claus - Brat Świętego Mikołaja / Fred Claus (2007)

 

  
Bajkowa komedia z mocno zarysowanymi postaciami i klasyczną przemianą głównego bohatera. Trafna metafora współczesnych relacji rodzinnych, ukazująca jak można nie dostrzegać prawdziwych uczuć, skupiając się na tym co różni i trzymając się utartych ścieżek konfliktu.

 

Elf / Elf (2003)

 


Buddy wychowuje się wraz z elfami w miasteczku Świętego Mikołaja na biegunie północnym. Różni się jednak od swoich przyjaciół, a w pracy bardziej im przeszkadza niż pomaga. Wszystko dlatego iż jest zupełnie innego rozmiaru. W poszukiwaniu prawdy o sobie wyrusza w podróż do Nowego Jorku, aby odnaleźć bliskich.
 

Wariackie święta / Mixed Nuts (1994)

 


 Film reżyserki Bezsenności w Seattle, to opowieść o uroczych i lekko pokręconych pracownikach telefonu zaufania dla niedoszłych samobójców, którzy marzą o prawdziwym cudzie bożonarodzeniowym.

To właśnie miłość / Love Actually (2003)

 


Komedia romantyczna, która dla wielu jest świąteczną pozycją obowiązkową. To właśnie miłość to 10 historii, które splatają się ze sobą w Londynie w okresie bożonarodzeniowym.

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018