Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Street art na... lodowcu!Sean Yoro to jeden z najwybitniejszych artystów współczesnego street artu. Rysunkiem fascynował się od młodości i choć początkowo ciągnęło go w kierunku tworzenia tatuaży, wraz z rozpoczęciem nauki w college’u o profilu plastycznym szybko zmienił swoją fascynację na rysowanie portretów. Płótnem jego dzieł nie są zwykłe mury i przestrzenie zazwyczaj wykorzystywane przez twórców sztuki "ulicznej", lecz te trudno dostępne, znajdujące się tuż nad taflą wody. Tworzone przez Hawajczyka grafitti nie są trwałe ze względu na materiały jakich używa. Farby olejne po bezpośrednim kontakcie z wodą - zmywają się. To nie przeszkadza artyście docierać w coraz trudniejsze miejsca i zabierać głos w ważnych sprawach.


Cel?  Zwrócenie uwagi na skutki globalnego ocieplenia

Ostatni projekt "What If You Fly" powstał we współpracy artysty z marką North Face. Sean Yoro stworzył murale na krach na największej wyspie Archipelagu Arktycznego - Ziemi Baffina. Krótki film dokumentalny, który powstał w trakcie realizacji tego projektu ma na celu ukazanie skali dramatu w tej części świata. Globalne ocieplenie przyczynia się nie tylko do topnienia lodowców, ale także do w wymarcia większości zwierząt w tym rejonie. Powszechnym problemem są także... samobójstwa mieszkańców Antarktydy.

 

W słusznej sprawie

To nie pierwszy tego rodzaju mural, który stworzył Sean Yoro. Poprzedni projekt artysty polegał na stworzeniu cyklu malowanych murali, umieszczonych na lodowcu w Islandii. Na topniejących krach umieścił wizerunki poszczególnych części kobiecego ciała. Celem ich stworzenia stała się chęć zwrócenia uwagi świata na problem zmian klimatycznych, a szczególnie globalnego ocieplenia. 

"The portraits represents the millions of people in need of our help who are already being affected from the rising sea levels of climate change." Sean Yoro

źródło zdjęć: instagram.com/the_hula

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018