Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

7 stycznia premiera dokumentu o ostatnich latach życia Davida BowiegoJuż 7 stycznia o godzinie 21:00 lokalnego czasu na ekranach stacji BBC będzie można obejrzeć film dokumentalny poświęcony ostatnim latom życia Davida Bowie'go. „David Bowie: The Last Five Years” Francisa Whately skupia się na sylwetce artysty i pracy nad ostatnimi albumami „The Next Day”, „Blackstar” oraz sztuce „Lazarus„ Dokument zawierać będzie niepublikowane materiały, wywiady z Bowiem i jego przyjaciółmi oraz współpracownikami, np. z producentem Tonym Viscontim, jak również oryginalne ścieżki wokalne zarejestrowane na potrzeby "Lazarusa". 

„David Bowie: The Last Five Years” będzie dostępny na kanale streamingowym stacji. Niestety, na razie jest dostępny jedynie dla mieszkających na terenie UK.
Dokument zapewne niedługo pojawi się na bliźniaczym kanale BBC Brit.Nieznany BowieProducenci filmu udostępnili w siecie dwa materiały z archiwalnych zbiorów muzycznych Davida Bowie'go. Można posłuchać nieznanej dotąd, niepublikowanej, pierwszej wersji kultowego singla Space Oddity oraz autorskiej wersji znanego utworu My Way. Ostatni z nich David Bowi przygotował specjalnie dla Franka Sinatry.Produkcja

Stacja telewizyjna BBC reżyserię powierzyła Francis Whately, który odpowiada także za poprzedni obrazek David Bowie: Five Years, który ukazał się w 2013 roku również na antenie BBC.
Za produkcję odpowiada Tony Visconti, bliski współpracownik Davida. Wykreował on oryginalne brzmienie 13 płyt tego artysty i przez ponad 40 lat towarzyszył mu w jego procesach twórczych.


 The People's History Of Pop

David Bowie stał się bohaterem filmu dokumentalnego z serii The People's History Of Pop przygotowanej na potrzeby brytyjskiego BBC. The People's History Of Pop to czteroodcinkowy materiał o historii muzyki w latach 1956-1996. Pojawią się The Beatles oraz Rolling Stones, Pink Floyd, Bob Marley, Marc Bolan i Northern Soul.

Duffy/Duffy Archive & The David Bowie Archive

David Bowie 

David Bowie to artysta uznawany za najbardziej śmiałego i innowacyjnego wykonawcę XX wieku. Osiągnął wielki sukces komercyjny, zdobył ogromny szacunek krytyków, miał nieoceniony wpływ na popkulturę od początku swojej kariery w latach 60. po dziś dzień.  David Bowie odszedł 10 stycznia 2016 r.  Artysta dwa dni przed śmiercią wydał płytę Blackstar, którą promuje tytułowy utwór.

1 komentarz :

  1. Już nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że "nasza" telewizja też raczy się zainteresować i będzie można zobaczyć dokument w TVP. Czekam na następne posty!!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018