Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Nowoczesny rodzaj artystycznej ekspresji, mieszanka pop-artu i pointylizmu - Digital CirclismCzym jest Digital Circlism?


Jest to nowoczesny rodzaj artystycznej ekspresji, mieszanka pop-artu i pointylizmu. Wykonana jest za pomocą cyfrowych narzędzi, które z tysiąca płaskich kół na czarnym tle i pracy autora tworzą niesamowite portrety.  Prawie każdy okrąg ma inny kolor, inny rozmiar oraz fakturę. Stworzenie jednego takiego portretu trwa zazwyczaj od 100 do 180 godzin.


Inspiracje


Ben Heine, jak sam twierdzi,  jest głęboko pod wpływem belgijskiego surrealizmu, ekspresjonizmu niemieckiego, amerykańskiego Pop Artu i realizmu społecznego.

Oto kilka źródeł pasji tworzenia:

- Natura jest bogiem dla Bena. Artysta często spędza całe dnie, tygodnie, przemirzając pieszo lasy, pustynie i góry, szukając niesamowitych krajobrazów, które tylko natura może nam zaoferować. Podobnie jak wielu ludzi, odnajduje komfort i równowagę na łonie natury.

- Ludzka inteligencja. Bena fascynują osiągnięcia ludzkości w wielu dziedzinach: wiedzy, kultury, nauki, sztuki, muzyki, architektury, inżynierii...

- Społeczeństwa. Interakcje między ludźmi oraz sposób w  jaki ludzkość znajduje niezwykłe rozwiązania skomplikowanych problemów zawsze intryguje i inspiruje Bena.

- Osobiste rzeczy: Ben znajduje inspirację w wielu małych wydarzeniach osobistych, wśród rodziny, przyjaciół i ludzi, których kocha.


Kim jest Ben Heine?


Autorem tych zdjęć jest Ben Heine. Rysuje od najmłodszych lat. Fotografia pojawiła się w jego życiu znacznie później, ale od razy stała się jego ogromną pasją. Od czasów studiów nie rozstaje się z aparatem, uwieczniając na fotografii wszystko co wydaje się mu interesujące. Ben Heine szybko rozpoznaje, stara się usunąć wszelkie widoczne niedoskonałości, wzmocnić i dodać dramatyczny akcent we wszystkich swoich fotografiach w twórczy sposób, aby uzyskać możliwie najlepsze rezultaty. Rysunek i fotografia łączą się dla Bena nierozerwalnie czego owocem stała się seria "PENCIL VS CAMERA", którą możecie zobaczyć tutaj.
Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018