Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Cienie przedmiotów codziennego użytku inspiracją dla Vincenta Bala
Popularny belgijski filmowiec i ilustrator Vincent Bal tworzy niezwykłe dzieła za pomocą cienkopisu, zwykłych przedmiotów codziennego użytku oraz... cienia. To właśnie rzucany przez kaczkę do kąpieli lub liść cień staje się podstawą nowej ilustracji.

Pierwszy cień i łatwość tworzenia
Po raz pierwszy Vincent Bal zainspirował się rzucanym przez przedmiot cieniem, gdy zauważył niesamowite podobieństwo kubka herbaty do... słonia. To zapoczątkowało serię ilustracji Shadowology, którą można śledzić m.in. na instagramie artysty.  
Vincent Bal: W kwietniu ubiegłego roku, zauważyłem, jak moja filiżanka daje piękny cień, który pojawił się na nieopodal leżącej kartce papieru. Narysowałem kilka linii i nagle cień stał się słoniem.
Zrobiłem zdjęcie telefonem i wrzuciłem na Facebook'a.  Byłem zaskoczony, jak wiele osób w szybkim czasie to polubiło. Od tego dnia codziennie zamieszczałem jeden taki bazgroł. Proces tworzenia trwa około pół godziny. Patrzę na cień, wpadam na pomysł jak to przerobić a potem robię to! Bardzo szybka i satysfakcjonująca praca!

Vincent Bal 

Vincent Bal to urodzony w 1971 w Belgii reżyser filmowy. Twórca takich obrazów jak Minoes (2001), The Bloody Olive (1997) i Zigzag Kid (2012). Od dziecka dużo rysował, ale to świat filmu pochłonął go bez reszty. Jako reżyser, umiejętności plastyczne wykorzystywał do tworzenia storyboardów i komunikowania się z załogą. Teraz dzięki bazgrołom codziennie zamieszcza w sieci jedną ze swoich ilustracji.

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018