Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Archiwalne zdjęcia z otwarcia pierwszego DisneylanduPierwszy Disneyland został otworzony 17 lipca 1955 roku w Anaheim, w stanie Kalifornia, w Stanach Zjednoczonych. To jedyny park rozrywki, który został zaprojektowany i wybudowany pod czujnym okiem samego Walta Disneya. 

Pomysł wybudowania parku rozrywki po raz pierwszy zaświtał w głowie Walta Disneya już w latach 30. Początkowo rozważał zakupienie ziemi sąsiadującej z jego studiem filmowym Burbank, ale okazało się, że teren nie jest wystarczająco rozległy, by pomieścić wszystkie atrakcje. 17 lipca 1955 roku spełniło się największe marzenie Walta Disneya. Otworzył pierwszy park rozrywki Disneyland. Zapoczątkował tym samym  nową erę rozrywki dla całej rodziny. Oficjalne otwarcie Disneylandu było transmitowane na żywo przez stację telewizyjną ABC. Disneyland został zbudowany na 160 akrach danych gajów pomarańczowych w Anaheim w Kalifornii. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ponad 17 milionów dolarów, tak ogromna kwota w bardzo szybkim czasie budowa parku przyniosła oszałamiające zyski. Dzisiaj Disneyland odwiedza ponad 14 milionów osób rocznie, park zarabia na turystach około 3 bilionów dolarów. Dziś jesteś tutaj i wkroczysz w świat przeszłości, przyszłości i fantazji – głosi tabliczka przy wejściu.

Walt Disney przed zamkiem Śpiącej Królewny w dniu otwarcia pierwszego Disneylandu w kalifornijskiej Anaheim 17 lipca 1955 r.


Proces tworzenia, doskonalenia Disneylandu nigdy nie dobiegnie końca... dopóki nasza wyobraźnia nadal będzie pracować

Początkowo w Kalifornii jeden park rozrywki, do którego w 2001 dobudowano drugi park - Disney California Adventure. Razem te dwa obiekty tworzą kompleks rozrywkowy Disneyland Resort. Atrakcje, jakie tu znajdziemy, nawiązują do bajek i filmów Disneya. Każdy park tematyczny sieci Disney jest wyjątkowy, choć atrakcje i urządzenia powtarzają się w poszczególnych parkach. W tym parku znajdziemy wiele atrakcji, które powstały w 1955 r. i działają do dziś (oczywiście poddawane były remontom i udoskonalano ich wystrój).  Disneyland Park to drugi największy pod względem odwiedzalności park rozrywki w Amerce Północnej (zaraz po Magic Kingdom, pierwszym z 4 parków tematycznych tworzących kompleks Walt Disney World Resort) i zarazem trzeci na całym świecie.


GALERIA - 17 LIPCA 1955 ROK , DISNEYLAND

 

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018