Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Oleg Dou - porcelanowe portrety


Oleg Dou (Duryagin) tworzy portrety. Są to jednak prace, do których podobnych nie znajdziemy - przeglądając portfolio fotografa można wręcz zatonąć w hipnotyzujących spojrzeniach, kreacjach, w perfekcji, którą Dou posługuje się, mogłoby się wydawać, 'od ręki'.
Duryagina najbardziej interesuje przedstawienie czegoś, czego nie spodziewamy się zobaczyć. Świadomie wykorzystywana sztuczność fotografii cyfrowej służy mu jako narzędzie do pokazania punktu, w którym stykają się przeciwności, takie jak życie i śmierć, piękno i brzydota. Młody Rosjanin usiłuje zaadaptować w swojej sztuce uczucie, które towarzyszy przechodniowi mijającemu plastikowe manekiny w sklepowych witrynach. "To tak, jakby mieć tradycję i obserwować, jak współpracuje z współczesnym materiałem, jak przekształca się w nowe pomysły" - mówi urodzony w 1983 roku Oleg Dou.

Prace Olega zaistniały w świadomości publiki w 2006 roku, kiedy zaczął współpracować z kilkoma galeriami na świecie, m.in. w Barcelonie, Utrechcie czy Paryżu. Wykonywane przezeń zdjęcia trafiały do magazynów w Brazylii, Chile, południowej Korei, Francji, Chinach, Hiszpanii, Czechach, Polsce, Rosji, Wielkiej Brytanii, USA, Belgii, Kanadzie i innych krajach. W 2009 roku zdobył nagrodę Arte Laguna Art dla najlepszego młodego fotografa (za serię Ira's Tears), rok wcześniej otrzymał tytuł fotografa roku w kategorii 'Fineart' na International Photography Awards. Z kolei w 2007 roku, podczas International Color Awards, przyznano mu jego pierwsze, znaczące uhonorowanie dorobku (fotografia roku). 

Charakterystyczny styl Olega Dou możecie kojarzyć z pudełkiem Adobe Photoshop CS6, na którym znalazł się portret jego autorstwa. 

Fot. Oleg Dou / źródło: mashKULTURE

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018