Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

"Anna Dymna" Grażyna Baniewicz


17 lat temu Elżbieta Baniewicz wydała książkę  " Anna Dymna - ona to ja". W tym roku powstał dalszy ciąg biografii jednej z najpiękniejszych aktorek i człowieka o wielkim sercu. Książka Elżbiety Baniewicz pozwala dokładnie poznać życie prywatne i karierę aktorki, ale też zaobserwować jak przebiegał proces kształtowania się szlachetnej postawy Anny Dymnej wobec innych, szczególnie tych cierpiących, niepełnosprawnych. Założycielka fundacji "Mimo wszystko" i autorka programów telewizyjnych Spotkajmy się.


Podczas pierwszych minut czytania książki, mała dziewczynka - Anna Dziadyk, zaczyna dorastać. W książce ciekawie i  sprawnie pokazana jest droga, która sprawiła że z czasem Anna Dziadyk stała się Anną Dymną - wyśmienitą aktorką, dobrą matką,  człowiekiem pełnym dobroci. Życie nie szczędziło jej zarówno szczęśliwych jak i wielu tragicznych momentów, co składa się na fascynujący portret niezwykłej kobiety.

Wydawnictwo Marginesy zasłynęło już z pięknych biograficznych publikacji, więc kolejna pozycja w serii dziwić nie powinna, a jednak. „Dymna” to dobrze poprowadzona opowieść. Elżbieta Baniewicz z narracją radzi tu sobie bez problemu i niedosytu czytelnikom nie pozostawi, za to zaprezentuje sporo ciekawostek na temat swojej bohaterki. 

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018