Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Picasso jak sfotografowany

Nie pierwszy raz wielcy malarze i ich dzieła trafiają w ręce innych artystów zupełnie nie związanych z pędzlami i farbami. Eugenio Recuenco, hiszpański fotograf, postanowił uhonorować twórczość Pablo Picassa i przedstawić jego płótna na fotograficznej kliszy.

fot. Eugenio Recuenco
Kto nie słyszał o Eugenio Recuenco musi koniecznie nadrobić zaległości. Dlaczego? A dlatego, że fotograf bierze na tapetę wszystkich wielkich malarzy. Już zajął się El Greco i Goyą, w końcu też postanowił zamienić kubistyczne dzieła Picassa w rzeczywistość.Ma też kilka ważnych nagród na swoim koncie m.in. jest laureatem nagrody ABC Photography Prize, a także zgarnął złotego i brązowego Lwa na Festiwalu w Cannes. Artysta stale poszerza swoje portfolio obracając się w tematyce klasycznej sztuki, ale także obrazów z pogranicza fantastyki i baśni.

fot. Eugenio Recuenco

Na liście jego klientów znajdują się m.in. Diesel, Chanel, Lucky Strike, Nina Ricci, L'Oreal i niemiecki zespół Rammstein. Recuenco zajmuje się również filmem, raz pracował nad operą.

Jego stylu trudno nie rozpoznać, bo - poza ogólnym wyrazem - można dostrzec w kadrach nutkę grozy. Chcąc nie chcąc budzą one jednak jakiś strach, niepokój. Gdy pokazuje fotografie baśniowe, zawsze koncentruje się na mrocznej stronie opowieści. Obrazując popkulturę również skupia się nie na miłych i przyjemnych akcentach, tylko właśnie na jej mrocznych aspektach. Co ciekawe nie przedstawia ich wprost. Często jego twórczości towarzyszy delikatny sarkazm, podobny do tego, który uczynił filmy Tima Burtona jednymi z popularniejszych we współczesnej kinematografii.

fot. Eugenio Recuenco
fot. Eugenio Recuenco
fot. Eugenio Recuenco
fot. Eugenio Recuenco

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018