Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Obrotowa opowieść

Zazwyczaj to okładki książek albo całe biblioteki potrafią zachwycić. Ale czy zawartość książki, oczywiście nie ta literkowa, też to potrafi? Ba! I to jak! 
Niezwykłe książki, których się nie czyta, a ogląda w 360 stopniach zaprojektował i wykonał Yusuke OonoPochodzący z Niemiec japoński architekt zaprojektował niezwykłą zimową opowieść. Jego celem było zaprojektowanie książki, która byłaby tak naprawdę jedną sceną ukazaną w trójwymiarowy sposób poprzez użycie wszystkich stron księgi. Bez wątpienia mu się to udało.


 Oono stworzył książkę, która otwiera się do 360 stopni i, stykając się okładkami, tworzy okrągłą, trójwymiarową historię. Jest myszka ucztująca w serze, są bawiące się dzieci w ogrodzie, jest restauracja, jest nawet kosmos. Korzystając z laserowej wycinarki Oono tworzy z papieru małe dzieło sztuki. Od razu na myśl przychodzą wszystkie baśnie i opowieści z dzieciństwa, a nawet disneyowskie animacje. Oono wybiera kilka charakterystycznych elementów danej opowieści. W jednej z nich ukazane typowe dla Bożego Narodzenia i zimowej aury postaci: Święty Mikołaj, renifery, bałwanek, padające płatki śniegu i choinka, która stanowi centralny punkt całej książki – jej trzon, dookoła którego wszystko się kręci. Jest to zarazem najbardziej trójwymiarowa część zimowej opowieści. Reszta wyciętych przez laser postaci jest płaska.
 

źródła zdjęć: thisiscollosal.com


Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018