Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Dla kogo Feliksy Warszawskie? Znamy nominowanych do nagród teatralnych


Feliksy Warszawskie to najbardziej prestiżowe nagrody przyznawane aktorom i reżyserom, działającym na teatralnych scenach stolicy. Z ponad czternastoletnią historią swojego istnienia, promują sztukę teatru i integrują środowisko z nią związane.

Przewodniczącą jury jest Barbara Osterloff, profesor i prorektor warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza.

Tegoroczni nominowani do nagród Feliksy Warszawskie w kategoriach:

Nominacje

Najlepsza reżyseria:

1. Piotr Cieplak za reżyserię spektaklu "Nieskończona historia" Artura Pałygi w Teatrze Powszechnym

2. Agnieszka Glińska za reżyserię spektaklu "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej w Teatrze Współczesnym

3. Jerzy Jarocki za reżyserię spektaklu "Sprawa" na podstawie "Samuela Zborowskiego" Juliusza Słowackiego w Teatrze Narodowym

4. Krzysztof Warlikowski za reżyserię spektaklu "Opowieści afrykańskie według Szekspira" na podstawie dramatów "Otello", "Kupiec wenecki", "Król Lear" w Nowym Teatrze

Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca:

1. Teresa Budzisz Krzyżanowska za rolę Violet Weston w spektaklu "Sierpień" Tracy Lettsa w reżyserii Grzegorza Brala w Teatrze Studio

2. Dominika Kluźniak za rolę Eoliona/ Heliona/ Ja w spektaklu "Sprawa" na podstawie "Samuela Zborowskiego" Juliusza Słowackiego w reżyserii Jerzego Jarockiego w Teatrze Narodowym

3. Monika Krzywkowska za rolę Pani Dulskiej w spektaklu "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Agnieszki Glińskiej w Teatrze Współczesnym

4. Halina Łabonarska za rolę Matki w spektaklu "Zwiastowanie" Paula Claudela w reżyserii Lembita Petersona w Teatrze Polskim

5. Anna Seniuk za rolę Lewiwy w spektaklu "Udręka życia" Hanocha Levina w reżyserii Jana Englerta w Teatrze Narodowym

Najlepsza pierwszoplanowa rola męska:

1. Mariusz Bonaszewski za rolę Lucyfera/ Bukarego/ Adwokata w spektaklu "Sprawa" na podstawie "Samuela Zborowskiego" w reżyserii Jerzego Jarockiego w Teatrze Narodowym

2. Janusz Gajos za rolę Jony Popocha w spektaklu "Udręka życia" Hanocha Levina w reżyserii Jana Englerta w Teatrze Narodowym

3. Wojciech Malajkat za rolę Pana H. w spektaklu "Zbrodnia z premedytacją" Witolda Gombrowicza w reżyserii Izabelli Cywińskiej w Teatrze Polonia

4. Grzegorz Małecki za rolę Terry`ego w spektaklu "W mrocznym, mrocznym domu" Neila LaBute'a w reżyserii Grażyny Kani w Teatrze Narodowym

5. Krzysztof Stroiński za rolę Drugiego Mężczyzny w spektaklu "Iluzje" Iwana Wyrypajewa w reżyserii Agnieszki Glińskiej w Teatrze na Woli

Najlepsza drugoplanowa rola kobieca:

1. Ewa Dałkowska za rolę Goneryli w spektaklu "Opowieści afrykańskie według Szekspira" na podstawie dramatów Szekspira "Kupiec wenecki", "Otello", " Król Lear", w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego w Teatrze Nowym

2. Wiktoria Gorodeckaja za rolę Szeprahci w spektaklu "Shitz" Hanocha Levina w reżyserii Artura Tyszkiewicza w Teatrze Ateneum

3. Agata Kulesza za rolę Inny w spektaklu "Merlin Mongoł" Nikołaja Kolady w reżyserii Bogusława Lindy w Teatrze Ateneum

4. Agnieszka Pilaszewska za rolę Tadrachowej w spektaklu "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Agnieszki Glińskiej w Teatrze Współczesnym

5. Halina Skoczyńska za rolę Starszej Kobiety w spektaklu "Matka i dziecko/ Letni Dzień" Jona Fossego w reżyserii Izabelli Cywińskiej w Teatrze na Woli

Najlepsza drugoplanowa rola męska:

1. Grzegorz Damięcki za rolę Mikołaja Podszewki w spektaklu "Sen nocy letniej" Williama Shakespeare`a w reżyserii Bożeny Suchockiej w Teatrze Ateneum

2. Jan Matyjaszkiewicz za rolę Framugi/ Gorczyczki w spektaklu "Sen nocy letniej" Williama Shakespeare'a w reżyserii Bożeny Suchockiej w Teatrze Ateneum

3. Sławomir Pacek za rolę Bohatera w spektaklu "Czynny do odwołania" według tekstów Marcina Świetlickiego w reżyserii Piotra Bikonta w Teatrze Powszechnym

4. Piotr Polak za rolę Bassanio, Cassio w spektaklu "Opowieści afrykańskie według Szekspira" na podstawie dramatów Szekspira: "Otello", "Kupiec wenecki", "Król Lear" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego w Nowym Teatrze

5. Włodzimierz Press za rolę Gunkela w spektaklu "Udręka życia" Hanocha Levina w reżyserii Jana Englerta w Teatrze Narodowym

Nominacja do nagrody dla młodego aktora, aktorki lub reżysera (maksymalnie 3 sezon na scenie):

1. Mateusz Banasiuk za rolę Romka w spektaklu "Zaklęte rewiry" Henryka Worcella w reżyserii Adama Sajnuka w koprodukcji Teatru Konsekwentnego i Teatru Studio

2. Agata Góral za rolę Jean Fordham w spektaklu "Sierpień" Tracy Lettsa w reżyserii Grzegorza Brala w Teatrze Studio

3. Anna Próchniak za rolę Nataszy Wiernikowej w spektaklu "Marzenie Nataszy" Jarosławy Pulinowicz w reżyserii Wojciecha Urbańskiego w Teatrze Powszechnym

4. Milena Suszyńska za rolę Jennifer w spektaklu "W mrocznym, mrocznym domu" Neila LaBute'a w reżyserii Grażyny Kani w Teatrze Narodowym
Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018