Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Rebecca Stevenson i “Tempting Nature”Autorką tych rzeźb jest brytyjska artystka Rebecca Stevenson (ur. 1971). Rebecca serwuje dziwaczną ucztę rokoko. Każda jej praca wabi oko i kusi zmysły. Candy-różowy łabędź wygląda jak ciasto, lepkie, z wiśniami spadające z cienkich warstw mięsa i piór. Słodki miś dziecko, prosto z filmu Disneya, uśmiecha się do widza, a jednocześnie skórę jego pleców pokrywa wieniec z brzoskwiń, jagód i kwiatów. Słodkie powierzchnie wyglądają pozytywnie lekko,  czekoladowo-kolorowe róże wydają się dobre do jedzenia. Prace wydają się kusić widza do wizualnej konsumpcji czegoś, co jest zarówno przyjemne i trujące.

Wybór zwierząt został starannie przygotowany. Kunszt wykonania, jednocześnie uroczy i niepokojący materiał i wreszcie stworzenie tak wyjątkowej rzeźby. Na niej  bujne, kolorowe rany i wgłębienia, które są "załatane"  egzotyczną florą i nafaszerowane soczystymi owocami. Przekora tego procesu i dwoisty charakter pracy, znajduje odzwierciedlenie w dwuznacznym tytule projektu “Tempting Nature”.

 Prace Stevenson przypomina formy i praktykę, które stosuje się podczas żmudnych procesów naśladowania lub udoskonalania natury - wypchane zwierzęta, kwiaty woskowe, botaniczne ilustracje czy martwe natury. Przy przerażającej wymowie tych rzeźb są one jednocześnie piękne. Alegoria natury. Alegoria świata.

Zobacz także: Paige Bradley - medytujaca kobieta

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018