Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Najpiękniejsze miejsce na ziemi z lotu ptaka

Najpiękniejszy obraz Ziemi, jaki widziałem. Za darmo i w Internecie [wideo]
Znany fotograf Yann Arthus-Bertrand stworzył z pomocą Luca Besson film o naszej planecie Ziemi - naszym domu. 1,5-godzinny obraz nazwany po prostu “Home” jest dostępny za darmo w Internecie dla większości mieszkańców Ziemi. W ciągu 1,5 roku od premiery obejrzało ponad 400 mln ludzi na całej planecie . - Spieszę się, bo za 10 lat będzie po planecie – tłumaczył reżyser na łamach “Le Monde”.


Niestety, autorzy zabronili umieszczania filmu na innych stronach. Możecie go obejrzeć bezpośrednio na YT.
To nie jest typowy film dokumentalny. To z jednej strony genialny obraz Ziemi, którego fenomenalne zdjęcia Yanna Arthus-Bertranda czasami zakrawają niemal o sztukę. Z drugiej strony obraz francuza przypomina nieco film przygodowy, który trzyma w napięciu niczym dobry dreszczowiec. Ale przede wszystko to rewelacyjny apel do nas wszystkich.
Film miał swoją premierę w maju 2009 roku. Ja obejrzałem go dopiero teraz, natrafiając na informację o nim na Gizmodo. Jesus Diaz obejrzał go zapewne na jednym z eventów w NY, gdzie “Home” był wyświetlany na dużym ekranie.
Celem “Home – S.O.S Ziemia!” jest zwrócenie uwagi świata na problemy środowiska naturalnego – globalne ocieplenie, hiperkonsumpcję, zaostrzający się brak wody, wymieranie gatunków. Obraz został niemal w pełni nakręcony z helikoptera. Film nie miał scenariusza ani zdjęć próbnych.

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018