Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Vincent Desiderio

Cockaigne

Vincent Desiderio  to jeden z czołowych współczesnych malarzy amerykańskich, stawiany w szeregu obok Pollocka i Warhola. Znany głównie z wielkoformatowych dzieł, charakteryzujących się fotograficzną wręcz precyzją eksponowania szczegółu, świetnym studium postaci i niezwykłą ekspozycją światła.Czerpiący dużo z Bruegela i Boscha. Ma syna, który cierpi na porażenie mózgowe- często pojawia się na jego obarazach. Jak sam mówi, gdy maluje syna na płótnach to tak jakby uwieczniał siebie samego.


   

W wieku dwunastu lat tak wspaniale kopiował dzieła renesansowego malarstwa, że mógłby zostać fałszerzem.

Soaking
Choć nie wypłynął na modnych skandalach, Vincent Desiderio należy do czołówki współczesnych amerykańskich artystów. Reprezentuje go prestiżowa nowojorska galeria Marlborough, wymieniana w rankingach jako jedna z dziesięciu najważniejszych tego typu placówek świata (do twórców, którymi opiekuje się galeria, należy m.in. Magdalena Abakanowicz). 

Lily in a Round Chair
Klimat prac Desideria ispiruje wielu artystów, m.in. operatora filmów Miloša Formana, który stosuje podczas zdjęć podobne, mroczne światło. Jego dzieła znajdują się w takich muzeach, jak Solomon R. Guggenheim czy Metropolitan Museum of Art.


Słynie z wielkoformatowych płócien malowanych olejną farbą. Jego obrazy charakteryzują się fotograficzną precyzją i laserunkami tworzącymi specyficzną świetlistą barwę. Stosuje techniki włoskich mistrzów renesansu czy malarzy niderlandzkich, by opowiadać o współczesnym świecie. Dlatego mówi się o nim jako o jednym z przedstawicieli Nowych Dawnych Mistrzów.

Couple
Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018