Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Oscarowo: "Drzewo życia" T. Malick


Film zdobył trzy nominacje do Oscara w prestiżowej kategorii najlepszy film, reżyseria, oraz zdjęcia. Prace nad Drzewem Życia, które miało być najbardziej ambitnym projektem reżysera, trwały ponad 30 lat. Malick rozpoczął je latem 1978 roku, zaraz po oscarowych Niebiańskich Dniach. Wówczas film nosił roboczy tytuł Q. Jednak słuch o projekcie zaginął. W międzyczasie powstały Cienka Czerwona Linia i Podróż do Nowej Ziemi. Reżyser powrócił do swojego najwybitniejszego projektu dopiero w 2008 roku.
Mamy okazję, by przekonać się czy rację miało festiwalowe jury w Cannes, przyznając mu Złotą Palmę, czy może część z krytyków, która "Drzewo życia" wygwizdała. Obraz z gwiazdorską obsadą (Brad Pitt i Sean Penn) to rozgrywająca się na przestrzeni wielu lat, a zakorzeniona w latach 50. historia rodziny z Teksasu. Rzecz o życiu, śmierci i miłości....
Do tej pory nie obejrzałam tylko 3 ( Artysta, Hugo i jego wynalazek i Strasznie głośno, niesamowicie blisko) z 9 nominowanych filmów w kategorii najlepszy film. Na razie to jest mój faworyt - mimo, że nie lubię filozoficznych wstawek na dłuugich, niby pięknych, ale nudnych ujęciach. Mimo tego ujęcia i sposób operowania obrazrm- podoba mi się. 

Nie jestem osamotniona w swoim osądzie, że ten film powinien dostać Oscara.

Laureaci nagród internetowych krytyków: 
Film: "Drzewo życia"  
Reżyser: Terrence Malick - "Drzewo życia" 
Montaż: "Drzewo życia" 
Zdjęcia: "Drzewo życia" 
Aktorka drugoplanowa: Jessica Chastain - "Drzewo życia" 

źró∂ło: filmweb    

Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018