Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Audrey Hepburn

  
Audrey Hepburn to ikona stylu i elegancji oraz jedna z najpiękniejszych aktorek. Była tancerka i modelka, która karierę w filmie rozpoczęła w 1951 roku. Po małych epizodycznych rólkach, jej rozwój szybko nabrał tempa. W 1948 roku Audrey Hepburn debiutowała na dużym ekranie rolą stewardesy w holenderskim filmie „Holenderski w 7 lekcjach” Charlesa Huguenot van der Lindena i Heinza Josephsona. Na początku lat 50. zapisała się na zajęcia aktorskie u Felixa Aylmera i zaczęła występować się w brytyjskich filmach. W 1951 roku pojawiła się w „Monte Carlo Baby” Jeana Boyera i Lestera Fullera, „Śmiechu w raju” Mario Zampiego, „One Wild Oat” Charlesa Saundersa, „Szajce z Lawendowego Wzgórza” Charlesa Crichtona i „Opowieściach młodych żon” Henry’ego Cassa. Podczas zdjęć do „Jedziemy do Monte Carlo” aktorka poznała francuską pisarkę Colette, która wymogła na producencie angaż Audery do tytułowej roli w broadwayowskiej adaptacji swojej książki pt. „Gigi”. Sukces jaki Hepburn odniosła na Broadwayu otworzył jej drzwi do Hollywood. Została ochrzszczona jako Audrey Kathleen Ruston, ale jej matka chwilowo zmieniła imię aktorki na Edda podczas wojny, bojąc się, że "Audrey" może za bardzo kojarzyć się z brytyjskimi korzeniami córki. W trakcie wojny, bycie Brytyjczykiem w okupowanej Holandii nie było postrzegane zbyt przychylnie i wiązało się z uwagą wojsk niemieckich, co mogło skutkować aresztowaniem bądź deportacją. Po wojnie, ojciec Audrey, dotarł do dokumentów, w których niektórzy jego przodkowie nosili nazwisko Hepburn. To spowodowało, że Ruston i jego córka legalnie dodali ten człon.Przyuczała się zawodu technika dentystycznego.
 Podczas II Wony Światowej, 16-letnia Hepburn pracowała jako ochotniczka w holenderskim szpitalu. Podczas bitwy o Arnhem, do jej placówki, przywieziono wielu rannych żołnierzy alianckich. Jednym z nich był brytyjski spadochroniarz i przyszły reżyser - Terence Young. Audrey pomagała mu wrócić do zdrowia. Ponad 20 lat później, Young i aktorka zrobili razem film "Doczekać zmroku". 


Każdy pamięta jak Marilyn Monroe śpiewała swoje życzenia dla JFK w jego urodziny w 1962 roku. Jednak to Audrey śpiewała "Happy Birthday Mr. President" w jego ostatnie urodziny w 1963 roku.W 1990 roku nazwano jej imieniem sadzonkę tulipana.

Perfumy Huberta de Givenchy "L'Interdit" powstały specjalnie dla Hepburn i przez długi okres czasu mogły być używane wyłącznie przez nią. Audrey była jego muzą.

Uważała, że została źle obsadzona w filmie "Śniadanie u Tiffany'ego", chociaż uważa się, że była to jedna z jej najlepszych ról.Podobnie jak Humphrey Bogart, Audrey również wystąpiła w pięciu filmach z listy American Film Institute "100 najlepszych amerykańskich filmów o miłości" z roku 2002. Były to: "Rzymskie wakacje" (#4), "Sabrina" (#54, gdzie zagrała z Bogartem), "My Fair Lady" (#12), "Dwoje na drodze" (#57) i "Śniadanie u Tiffany'ego" (#61).Oscara za "Rzymskie wakacje" otrzymała z rąk Jeana Hersholta. W 1993 roku przyznano jej pośmiertnie nagrodę jego imienia.prezentowała Oscara za najlepszy film cztery razy, w latach 1955, 1960, 1966 i 1975, częściej niż jakakolwiek inna aktorka.

W 2004 roku otrzymała tytuł najpiękniejszej kobiety wszech czasów. Ranking na najpiękniejszą kobietę świata został przeprowadzony przez szereg specjalistów od makijażu i charakteryzacji, fotografów oraz szefów agencji modelek. Aktorka została oceniona jako numer jeden nie tylko pod względem wspaniałej zewnętrznej urody, ale także wewnętrznej. Audrey wygrała z 76% głosów.Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018