Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Najpopularniejsze zdjęcia w wersji.... LEGO

Afgańska Dziewczyna
Wykonane przez Steve'a Mc Curry'ego 1985 roku zdjęcie jest dziś znane na całym świecie. Portret dziewczynki o oczach jak ocean pełnych strachu i cierpienia trafiło na okładkę National Geographic w czerwcu 2005 roku. Właściwie w dniu publikacji stało się ikoną. Wielu nazywało go Moną Lisa XX wieku.

Śniadanie w chmurachZdjęcie wykonane przez Charlesa Ebbetsa nosi tytuł śniadanie na szczycie drapacza chmur i zostało wykonane w 1932 roku w czasie budowy wieżowca RCA (dziś znanego jako GE Building). Nie jest to najwyższy z nowojorskich wieżowców, ma jednak aż 259 m wysokości. Takich posiłków, spożywanych przez robotników stawiających najwyższe na świecie budynki było z pewnością wiele.


Atomicus
To znakomite zdjęcie z 1948 jest efektem współpracy Salvadora Dali z fotografem Philippem Halsmanem. Dali i Halsman postanowili pokazać ruch wody. Halsman zawiesił w powietrzu sztalugi z dwiema pracami Dalego, jego żona, Yvonne trzymała w rękach krzesło. Po odliczeniu do trzech asystenci Halsmana rzucili w powietrze trzy koty i wiadro wody, zaś na cztery Dali podskoczył a Halsman zrobił zdjęcie. Po 6 godzinach (!) i niemal trzydziestu kolejnych próbach, rezultat okazał się zadawalający.

Protest łóżkowy

Antywojenna akcja odbyła się w Amsterdamie w Holandii. Lennon wraz z Ono postanowili wykorzystać zainteresowanie mediów po ich ślubie, który wzięli pod koniec marca 1969 roku. Spędzili wówczas miesiąc miodowy (w rzeczywistości tydzień, od 25 do 31 marca) w łóżku w hotelu Hilton codziennie przez 12 godzin przyjmując przedstawicieli prasy.

Pocałunek na Times Square
Na nowojorskim Times Square pielęgniarka i marynarz zostali uwiecznieni w historycznym już pocałunku. Oryginalną fotografię wykonał Alfred Eisenstaedt w 1945 roku. Więcej o tym zdjęciu dowiesz się tutaj.

Tenisistka

Od czasu gdy zdjęcie w 1977 roku sprzedano do agencji Athena sprzedano ponad 2 miliony kopii. zdjęcie powstało odrobinę przypadkiem i stworzył je amator czy może precyzyjniej adept rozpoczynający swoją przygodę z fotografią- Martin Elliot. 53 letnia dziś pani Walker ( na zdjęciu) w żadnym wypadku nie żałuje tego ,że jej pupa stała się najpopularniejszą pupą XX wieku.

żródło:o tu!

2 komentarze :

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018