Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Prawdziwe życie lalki Barbie, czyli co powstaje z nienawiści

Lalka Barbie, a raczej Barbara Millicent Roberts zmieniała się przez dziesięciolecia. Zawsze modna, zawsze zachwycająca, ale nie tym razem. Większość zdjęć jest wstrząsająca, ocieka krwią, brutalnością i okrucieństwem. Homoseksualna para z dziećmi? Proszę bardzo. Lalka jedząca głowę Kena na śniadanie?
Zdjęcia na pewno poruszają i robią wrażenie. Ich autorka Mariel Clayton jest kanadyjką i specjalizuje się w robieniu zdjęć właśnie lalkom Barbie. Scenografia jest zrobiona ręcznie i niezwykle misternie. Wszystkie detale są precyzyjnie dopracowane. Barbie ukazana jest w sytuacjach, które nie odpowiadają jej medialnemu wizerunkowi. Na artystycznych zdjęciach fotografki można znaleźć Barbie jako psychopatyczną morderczynię, bezlitosną matkę czy porzuconą przez Kena samobójczynię.Długie blond włosy, idealna twarz i nienaturalne wymiary - oto obraz psychopatki w oczach Mariel Clayton. Dlaczego artystka do swoich prac wybrała właśnie tę lalkę?
        Nienawidzę Barbie. Bardzo nie znoszę stereotypu, że „idealna” kobieta nie pasuje do żadnego realnego kobiecego schematu. Nie możesz zostać Barbie bez tlenionych włosów, 27 operacji plastycznych i całkowitego braku inteligencji, więc mnie niezmiernie irytuje to, że tą zabawkę kobiety wybierają swoim córkom jako wzór do naśladowania.
Prześlij komentarz

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018