Strony

Top Menu

SZTUKA

DESIGN

Ach co to był za ślub! Sukienki, którymi do dziś żyje świat

William i Kate w otoczeniu druhenek i drużbów (EPA)


Jedyna, pilnie strzeżona tajemnica ślubu Williama i Kate to suknia, w której Kate powiedziała sakramentalne "tak". 29 kwietnia około godziny 12 wszystko stało się jasne. Projektantką sukni była Sarah Burton z domu mody Aleksandra McQueen'a. Strój zarówno stójką jak i dekoltem oraz elementami koronek nawiązywał do sukni Grace Kelly, ale był również bardzo świeży, klasyczny i nowoczesny zarazem.


Grace Kelly, Księżna Monako i Cathrine Middleton, księżna Cambridge
 Grace Kelly poznała swego księcia, gdy była już wielką gwiazdą kina. Właśnie zdobyła Oscara za rolę w „Dziewczynie z prowincji”. Wytwórnia Metro- Goldwyn-Mayer (ta, której filmy poprzedza wizerunek ryczącego lwa) szykowała się do dystrybucji dwóch kolejnych produkcji i liczyła, że udział aktorki zagwarantuje jej duże zyski. Chciała też kręcić następne obrazy, w których gwiazda miała wystąpić. Na przeszkodzie tym planom stanęła miłość...

Księżna Diana i Księżna Cathrine
29 lipca 1981 roku świeżo poślubiona małżonka księcia Karola miała na sobie spektakularną sukienkę projektu Elizabeth Emanuel.  Z perspektywy czasu sukienka, przynajmniej mi wydaje się zbyt strojna a wręcz nawet przesadzona. Mimo, że sukienki Kate i Dian nie są do siebie podobne, sukienki nie uniknęły już licznych porównań.
Królowa Elżbieta II

Związek z Filipem nie przypadł do gustu ówczesnej parze królewskiej. Przeciwna była zwłaszcza królowa Elżbieta. Krewni Filipa byli blisko związani z reżimem nazistowskim. Królowi Jerzemu nie przypadł do gustu mężczyzna ubogi, pretensjonalny, z "po prostu godną pożałowania" garderobą. W sierpniu 1946 r. Filip został zaproszony do zamku Balmoral i, mimo niechęci Jerzego i Elżbiety, zaręczył się z następczynią tronu. Ślub odbył się 20 listopada 1947 w Opactwie Westminsterskim. Miesiąc miodowy młoda para spędziła w Broadlands, posiadłości lorda Mountbattena.

Księżna Wiktoria
Następczyni szwedzkiego tronu, księżniczka Wiktoria poślubiła w protestanckiej katedrze Storkyrkan w Sztokholmie chłopaka z ludu Daniela Westlinga. Na uroczystość przybyły rodziny królewskie z całego świata. Po ślubie młoda para konnym orszakiem przejechała przez miasto. Na wesele w salach Pałacu Królewskiego w Sztokholmie Wiktoria i Daniel przepłynęli łodzią wiosłową. Para poznała się w klubie fitness, gdzie Daniel był osobistym trenerem Wiktorii. Daniel jako chłopak z ludu, pochodzący z małej miejscowości Ockelbo, nie od razu został zaakceptowany przez rodzinę królewską. Po ślubie otrzymał tytuł księcia oraz własny herb.

Jackie Kennedy 
Ślub Jackie z senatorem Johnem F. Kennedym był wydarzeniem towarzyskim 1953 roku, prasa relacjonowała każdy szczegół ceremonii, a suknia okazała się najczęściej fotografowaną i opisywaną suknią w historii Ameryki. Tyle tylko że dziennikarze zataili nazwisko projektantki. W 1999 roku magazyn 'People' uznał ją za najpiękniejszą suknię wszech czasów. Rozkloszowana, zdobna w falbany i małe woskowe kwiatuszki jest wystawiona w John F. Kennedy Library & Museum w Bostonie. Suknia ślubna Jackie Kennedy pochłonęła 50 metrów jedwabiu i dwa miesiące pracy.

Audrey Hepburn

Suknia Audrey Hepburn zrobiona jest z delikatnej koronki Chantilly, wytwarzanej we Francji pod koniec XVIII i w XIX w. A koronki te zrobione są z czarnych i białych nici jedwabnych lub lnianych. Dlatego są wyjątkowo drogie. Unikatową suknię zaprojektował Hubert de Givenchy.

Marilyn Monroe
 Marilyn Monroe brała ślub trzykrotnie, a to zdjęcie z pierwszego z nich.W piątek 19 czerwca 1942r. o 20.30 odbył się ślub Marilyn i Jima. Dougherty zawsze twierdził, że ich małżeństwo było szczęśliwe. Marilyn powiedziała po latach, że "Jim był dobrym mężem, nigdy mnie nie skrzywdził (...) Umierałam z nudów (...) Naprawdę nie wiedziałam, kim jestem, ani co mam robić".
A na koniec.... Druga, weselna sukienka Kate. Ta tez została stworzona przez Burton. Kreacja jest ozdobiona wysadzanym diamencikami paskiem. Na ramionach, bolero z angory.


Kate Middleton

1 komentarz :

Copyright © ACH TAK!. Designed by OddThemes & SEO Wordpress Themes 2018